„Cenovo dostupný“ VW ID.2 príde na trh aj vo verzii GTI

11

VW predstavil koncepčný model dlho sľubovaného elektrického subkompaktu ID.2 s cenou „pod 25 000 €“ v marci. A aktuálne prišla na rad jeho „hot-hatch“ verzia Volkswagen ID. GTI.

Očakávaný elektromobil VW ID.2, ktorý má podľa výrobcu poskytnúť vnútorný priestor ako ponúka súčasný Golf, ale za cenu o triedu menšieho modelu Polo, nebude jediným elektrickým nositeľom troch písmen GTI, ktoré majú historicky stelesňovať „kombináciu potešenia z jazdy a praktickosti pre každodennú prevádzku“. Ostrejšie verzie totiž dostanú aj ďalšie vybrané elektromobily.

Volkswagen ID. GTI je pritom podľa nemeckej značky „konkrétnym výhľadom na zapôsob, akým VW prenesie ikonickú značku GTI do elektrické budúcnosti“. A sériová verzia predstaveného modelu príde na trh najneskôr v roku 2027.

Bežný subkompaktný hatchback ID.2, ktorý má ponúknuť podobný vnútorný priestor ako o triedu väčší Golf, sa očakáva v roku 2025. A práve jeho koncepčný model Volkswagen ID. 2all predstavený v marci by mohol predznamenávať, čo ponúkne jeho „hot-hatch“ verzia s prívlastkom GTI.

Ťažšie sa totiž verí, že bežný Volkswagen ID.2 bude mať výkon 166 kW a zrýchlenie pod 7 s. Aj keď v prípade  akcelerácie to môže byť diskutabilné, keďže elektrické GTI si vieme predstaviť aj s lepším zrýchlením. Každopádne aj verzia GTI by mohla byť vybavená 56-kWh batériou, ktorá je väčšou z dvoch, ktoré by mali byť dostupné pre bežný VW ID.2, ktorému má zabezpečiť dojazd 450 km (WLTP) a umožniť nabitie z 10 na 80 % za 20 min.

VW aktuálne nespomína výkon, kapacitu batérie, dojazd či rýchlosť nabíjania koncepčného „GTI-čka“, uvádza však aspoň rozmery a objem batožinového priestoru. A to 4 104 x 1 840 x 1 499 x 2 600 mm (dĺžka x šírka x výška x rázvor), resp. 490 l / 1 330 l. Z toho pritom teoreticky vyplýva, že GTI verzia bude o niečo dlhšia, širšia a nižšia a zachová si rázvor, ako aj objem „kufra“. Pre porovnanie, koncepčný model ID. 2all má rozmery 4 050 x 1 812 x 1 530 mm.

volkswagen id. gti interier

Zdroj: VW

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW potvrdil elektromobil za menej ako 20 000 €, keďže čínska konkurencia rastie
VW spúšťa predpredaj vlajkového elektromobilu ID.7. Spoznali sme pritom aj cenu
„Cenová vojna“ už aj v SR? VW výrazne zlacňuje „skladovky“ ID.4 a ID.5
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

11 komentárov

 1. Vzdušné zámky! VW mal už dnes mať ID.2 vo výrobe! Zbytočne stráca čas predstavovaním verzie GTI, keď sa ani základná verzia nebude ešte 2 roky vyrábať! …. a potom sa čudujú, že strácajú zákazníkov a pozíciu na trhoch!!!

 2. Bude mať ID2 zadný náhon? Lebo ak je to predokolka, tak väčší výkon nemá zmysel a zrýchlenie 7 sekúnd je na hranici možností, auto s predným náhonom nedokáže ten moment preniesť na cestu.

 3. len maly priklad cenovej politiky nielen tejto odpornej podvodnickej firmy VW:

  V júli už platila akciová cena necelých 16 000 eur. Teraz – aspoň na obmedzený čas alebo počet kusov – ceny ID.4 klesajú: na cenovke je teraz napísané 145 900 jüanov, čo zodpovedá približne 18 500 eurám. Pre porovnanie: v Rakúsku stojí VW ID.4 s výkonom 170 koní a 52 kWh batériou pre dojazd 270 až 361 kilometrov najmenej 47 390 eur.

  v cine to musia predavat za 16k aby im tie sroty vobec niekto kupil a tu pytaju trojnasobok…

  • A takto nás VW okráda už roky. A isto nie je sám.
   Európania a zvlášť Slováci sú ochotný si kúpiť nad svoje pomery (platové) len aby ukázali, že máju Superb, Passata, alebo Kodiaq a VW a ostatný to len využívajú.

     • Má to jeden problém! Ten môj „šrot“ roky bez problémov jazdí, má nízku spotrebu, nehrdzavie, skrátka nemá chybu! Taký trest prijímam! No a keby mi ešte vrátili aj tie prachy, to by bolo super!!! 🙂

  • Ja som z tých, čo stále „kričia“ : Nekupovať !, nekupovať !!! (tak drahé BEV, ako sú v Európe), ale ľudia si nedajú povedať ….

Pridajte komentár