Elektrické SUV Volkswagen ID. Crozz sa už testuje. Čo o ňom vieme?

0

Druhým elektromobilom z početnej rodiny VW ID, ktorý sa dostane na trh, bude kompaktné SUV Volkswagen ID. Crozz. A aktuálne máme k dispozícii prvé obrázky testovacieho prototypu, ktorý sa líši od koncepčného vozidla. Čo zatiaľ vieme o tomto modeli?

Dizajnové zmeny

Špionážne fotografie maskovaného testovacieho prototypu modelu Volkswagen ID. Crozz boli podľa Carscoops zaznamenané v južnej Európe. Tie nám pritom napovedajú, že sériové vozidlo sa bude zrejme líšiť od konceptu, ktorý bol predstavený v roku 2017.

Najmä jeho zadná časť má typickejšie črty vozidiel typu SUV. Koncept by sme pritom mohli nazvať ako SUV-kupé, kedže jeho línia strechy sa ku koncu prudko zvažuje. Je však možné, že Volkswagen ponúkne 2 verzie modelu ID. Crozz, podobne ako Škoda v prípade koncernového súrodenca Vision iV. Tzn. praktickejšie „bežné“ SUV a „SUV-kupé“.

Testovací prototyp na nás celkovo pôsobí ako SUV verzia modelu Volkswagen ID.3, ktorý sa dostane na trh ako prvý elektromobil z rodiny ID. Vráťme sa ale k SUV-éčku ID. Crozz. Čo o ňom zatiaľ vieme?

Sľubné špecifikácie konceptu

Volkswagen ID. Crozz vznikol na koncernovej platforme MEB, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre elektromobily. Koncepčný model disponuje rozmermi 4 625 x 1 891 x 1 609 x 2 791 mm (dĺžka x šírka x výška x rázvor). Svojimi proporciami sa tak radí medzi modely Tiguan a Tuareg.

O pohon modelu sa starajú 2 elektromotory, ktoré poháňajú obe nápravy. Ich systémový výkon dosahuje 225 kW. VW pritom tvrdí, že aj vďaka ideálnemu rozloženiu hmotnosti a nízkemu ťažisku bude mať jazdné vlastnosti ako Golf GTI. Maximálna rýchlosť je však obmedzená na 180 km/h.

Koncept s názvom Volkswagen I.D. Crozz je vybavený li-ion batériou s kapacitou 81 kWh, ktorá má zabezpečiť dojazd 500 km. Dúfajme, že podľa cyklu WLTP. Batéria sa na 150 kW rýchlonabíjačke nabije na 80 % za 30 minút.

Možná cena a dostupnosť

Ohľadom možnej ceny sa zástupcovia automobilky nechali počuť, že tá by mala byť podobná modelu Atlas. Ten sa pritom na americkom trhu predáva od sumy cca 31 000 USD bez DPH, cla a ďalších daní a poplatkov. Zdroje blízke automobilke zas spomínali sumu 40 000 € pre nemecký trh, čo by mohlo zodpovedať koncovej cene modelu Atlas.

Volkswagen ID. Crozz by sa mal dostať do výroby budúci rok. Či sa stihne dostať v rovnakom roku na trh, zatiaľ nevieme. Najneskôr sa tak zrejme stane začiatkom roka 2021.

Zdroj titulnej fotografie: Carscoops

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Megatováreň VW bude vyrábať 330 000 elektromobilov ročne. Aké modely?
VW konečne poodhalil interiér svojho „revolučného“ elektromobilu ID.3
VW v tichosti zverejnil informácie o vynovenom elektromobile e-up

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár