VW plánuje 3 varianty svojho reinkarnovaného elektrického „hippie“ vanu ID. Buzz

1

Legendárny Volkswagen Type 2 / T2, ktorý sa stal aj symbolom slobodného životného štýlu na spôsob „hippies“, bol inšpiráciou pre ďalší elektrický model z rodiny VW ID. Ten nesie meno Volkswagen ID. Buzz a na trh sa chystá budúci rok. Aktuálne sa pritom dozvedáme, že sú v pláne 3 varianty.

Koncept elektrického vanumikrobusu s označením VW I.D. Buzz sme spoznali ešte v roku 2017. Ten podľa nemeckej značky zožal taký úspech, že sa ho napokon rozhodli priviesť do sériovej výroby. A tá sa začína približovať.

Volkswagen v rámci predstavenia konceptu nešetril infomáciami ohľadom jeho špecifikácií, a tak sme sa napríklad dozvedeli, že disponuje rozmermi 4 942 x 1 976 x 1 963 x 3 300 mm (dĺžka x šírka x výška x rázvor). A spomínal dve verzie:

  • Základnú s výkonom 200 kW a pohonom jednej nápravy (zrejme zadnej), 83-kWh batériou, podporou nabíjania max. výkonom 150 kW či nabitím na 80 % za 30 min.
  • A „vyššiu“ s výkonom 2 x 150 kW (systémový výkon 275 kW), pohonom oboch náprav, zrýchlením z 0 na 100 km/h pod 5 s, maximálnou rýchlosťou 160 km/h, 111-kWh batériou a dojazdom 600 km podľa vtedy používanej metodiky NEDC. Podľa presnejšieho cyklu EPA to pritom malo byť 432 km.

V roku 2018 Nemci predstavili aj komerčný variant menom Volkswagen I.D. Buzz Cargo. Ten bol v porovnaní s osobnou verziou dlhší o 106 mm či menej výkonný (150 kW). A ponúkal užitočné zaťaženie 800 kg, ako aj viacero batériových konfigurácií s kapacitou 48 až 111 kWh.

3 varianty

No a aktuálne sa od VW prostredníctvom Autonews dozvedáme, že Volkswagen ID. Buzz príde na trh až v troch variantoch. V Európe bude dostupný 6-miestny variant zameraný aj na služby typu „ride-pooling“. K jeho zadnému radu sedadiel bude individuálny prístup, pričom každý z troch zadných pasažierov bude mať k dispozícii samostatnú informačnú obrazovku.

V USA sa zas bude predávať „ride-hailing“ variant so 4 sedadlami, pričom tie zadné budú orientované opačne, ako je zvykom. A tretím variantom bude už dávnejšie avizovaná komerčná verzia Volkswagen ID. Buzz Cargo, zameraná najmä na rozvoz balíkov.

vw i.d.buzz

Zdroj fotografie: VW

Európa sa má elektromobilu Volkswagen ID. Buzz dočkať koncom budúceho roka, zatiaľ čo USA až v roku 2024. Verzia Cargo má časom ponúknu aj autonómne riadenie druhej najvyššej úrovne, tzn. 4. A prvé autonómne vozidlá ID. Buzz Cargo chce mať VW na cestách už do roku 2025.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Príde legendárna Škoda 1203 ako koncernový súrodenec elektromobilu VW ID. Buzz?
Už aj značka VW oznámila dátum ukončenia výroby spaľovacích áut
Multifunkčný modulárny elektromobil XBUS s cenou od 17 500 € sa chystá do výroby

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Som zvedavý či budú mať interiér neefektívne obostavaný ako v ID4, kde konštruktéri používajú stereotyp z ICE a zbytočne mrhajú priestorom. Ďalším problémom je relatívne malá batéria 111kWh, ktorá dostatočne nevykompenzuje neefektívny pohon a vysoké CX. Snáď sa im podarí vylepšiť neprimerane vysokú spotrebu ich MEB platformy. Konkurencia je na ceste…

Pridajte komentár