VW ID. Buzz LWB: Nový karosársky variant prináša množstvo vylepšení

0

VW predstavil nový variant elektrického vanu/mikrobusu Volkswagen ID. Buzz LWB. „LWB“ je pritom skratka pre dlhý rázvor. Novinka však toho prináša podstatne viac. Okrem väčšieho vnútorného priestoru, resp. počtu sedadiel aj väčšiu batériu, väčší dojazd a výkon, väčšiu maximálnu rýchlosť, najväčšiu panoramatickú strechu od VW, HUD, nové tepelné čerpadlo, modernizovaný infotainment či parkovanie na diaľku.

Zdá sa, že o elektromobil Volkswagen ID. Buzz je záujem, pričom ten by mohol ešte zvýšiť nový variant s dlhším rázvorom „LWB“. Ten sa predĺžil o 250 mm na 3 238 mm. A presne o túto hodnotu sa zvýšila aj celková dĺžka vozidla, a to na 4 962 mm. Šírka (1 985 mm) a výška (1 937 mm) sa zrejme nezmenili.

volkswagen id. buzz lwb

Zdroj: VW

Logicky sa však zmenil objem batožinového priestoru. Po sklopení zadných radov sedadiel na 2 469 l, čo je o 264 l viac v prípade bežného variantu. Predstavený Volkswagen ID. Buzz LWB pritom disponuje tromi radmi sedadiel a 6 miestami na sedenie. A k dispozícii bude aj 7-miestna verzia.

Viaceré vylepšenia

Novinka dostala aj o niečo väčšiu batériu s využiteľnou kapacitou 85 kWh (oproti 77 kWh). Tá má zabezpečiť väčší dojazd, VW však zatiaľ konkrétnu hodnotu neuvádza. Bežný variant poskytuje „393 – 426 km“ (WLTP) na jedno nabitie. A nespomínajú sa ani údaje ohľadom rýchlosti nabíjania. Verzie so 77-kWh batériou podporujú max. nabíjací výkon 170 kW, vďaka čomu sa majú nabiť z 5 na 80 % za cca 30 min.

Volkswagen ID. Buzz LWB si polepšil aj na výkone, a to zo 150 na 210 kW vďaka novému elektromotoru, ktorý poháňa zadnú nápravu. Maximálna el. obmedzená rýchlosť pritom vzrástla zo 145 na 160 km/h. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá 7,9 s. Ak by to nestačilo, VW avizuje na budúci rok verziu GTX s pohonom oboch náprav, výkonom 250 kW a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 6,4 s.

Nemci v prípade variantu LWB vyzdvihujú aj integráciu head-up displeja, modernizovaný infotainment, parkovanie na diaľku prostredníctvom smartfónu, nové tepelné čerpadlo s vyššou účinnosťou v zime či najväčšiu panoramatickú strechu, „akú kedy VW vyrobil“. Tá má plochu 1,5 m2 a tvorí ju špeciálne „inteligentné“ sklo s reguláciou priehľadnosti.

Ceny nového modelu Volkswagen ID. Buzz LWB zatiaľ neboli oznámené. Spustenie dodávok vozidiel je naplánované na budúci rok.

Zdroj: VW  

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW má chystať 3 elektrické SUV s dojazdom až 700 km. Od „lacného“ až po vlajkový model
Modernizovaný VW ID.3 sa dočkal významného zlacnenia aj na Slovensku
Vlajková loď od VW bola predstavená. Sedan ID.7 ponúkne dojazd okolo 700 km či 200-kW nabíjanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár