VW uvádza na náš trh ďalšie elektromobily – ID. Buzz a ID.4 4MOTION

0

Slovenský trh s elektromobilmi sa rozširuje o ďalšie modely značky VW. Konkrétne ide o mikrobus a dodávku Volkswagen ID. Buzz, resp. ID. Buzz Cargo, ako aj novú verziu kompaktného elektrického SUV ID.4 Pro 4MOTION, ktorá prináša pohon oboch náprav medzi „bežné“ varianty.

VW už skôr avizoval, že 20. mája spustí predobjednávky na svoju novinku Volkswagen ID. Buzz / ID. Buzz Cargo v rámci väčšiny európskych trhov. Slovenska sa to ale netýkalo. Aktuálne však už v rámci webu slovenského zastúpenie značky VW nájdeme konfigurátor aj cenník.

K dispozícii je pritom po jednej verzii z každého variantu. 5-miestny mikrobus nesie označenie ID. Buzz Pro RWD a začína na cene 61 092 €. A dodávka ID. Buzz Cargo RWD stojí od 57 384 €. Zaujímavé je, že VW v rámci slovenského cenníka uvádza v prípade elektrického mikrobusu dojazd 403 – 424 km a v prípade elektrickej dodávky 393 – 426 km podľa cyklu WLTP. Pri spustení predpredaja v máji sa pritom uvádzali hodnoty 421, resp. 424 km (WLTP).

Volkswagen ID.4 Pro 4MOTION

A novinky od VW sa dočkali aj fanúšikovia kompaktných elektrických SUV. Slovenské zastúpenie nemeckej značky totiž informuje, že rozširuje ponuku modelu ID.4 o novú verziu s označením Volkswagen ID.4 Pro 4MOTION. Ako už názov naznačuje, ide o model s pohonom oboch náprav. Ten je pritom novinkou, ak nerátame športovo ladený variant ID.4 GTX.

Nová verzia okrem lepšej trakcie prináša aj lepšie parametre z hľadiska výkonu (195 kW), zrýchlenia z 0 na 100 km/h (6,9 s), maximálnej rýchlosti (180 km/h) či ťažnej kapacity (1 400 kg pri stúpaní 8 % v prípade brzdeného prívesu). Ako sa dalo čakať, batéria má využiteľnú kapacitu 77 kWh, pričom zabezpečí dojazd 517 km (WLTP) Podporuje maximálny nabíjací výkon 135 kW a z 5 na 80 % sa má za optimálnych podmienok nabiť v priebehu 36 min.

Predpredaj modelu Volkswagen ID.4 4MOTION bude na Slovensku spustený budúci mesiac a zákazníci sa majú dočkať prvých vozidiel do konca roka. Cena zatiaľ známa nie je.

Zdroj: VW

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW predstavil koncept vlajkového elektromobilu s dojazdom 620 km, ktorý príde budúci rok
Cenovo dostupné elektromobily od Škody, VW a Seatu/Cupry poodhalili svoj dizajn
VW ide po stopách Tesly aj v oblasti výroby. Chystá „megacasting“ a väčšiu automatizáciu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár