Vlajková loď Volkswagen ID.7 bola predčasne odhalená

5

Vlajkový model značky VW, elektrický sedan vyššej strednej triedy Volkswagen ID.7, zažije oficiálnu svetovú premiéru o 5 dní. Vďaka dokumentom od MIIT však už teraz máme k dispozícii fotografie sériového modelu, ako aj niektoré špecifikácie.

VW nám postupne poodhaľuje elektromobil ID.7. Najskôr ukázal koncepčné vozidlo. Potom maskované modely predprodukčných verzií. Prezradil pritom aj prvé špecifikácie. A to rázvor náprav 2,97 m, predbežný max. dojazd 700 km (WLTP) či max. podporovaný nabíjací výkon 200 kW.

Nemci tiež uviedli, že elektrický sedan Volkswagen ID.7 bude vybavený novou pohonnou jednotkou, ktorá má ponúknuť vyšší výkon a zároveň lepšiu efektivitu. Nový elektromotor bude najvýkonnejším motorom použitým v rámci modelov z rodiny ID, pričom ponúkne aj najvyšší krútiaci moment. Konkrétne hodnoty žiaľ Volkswagen neuviedol.

Aktuálne novinky

Aktuálne sme vďaka dokumentom čínskeho Ministerstva priemyslu a informačných technológií (MIIT) spoznali finálny dizajn, ako aj ďalšie špecifikácie modelu ID.7, určeného pre čínsky trh, informoval web CarNewsChina. Nie je pritom aktuálne známe, či sa bude čínska verzia líšiť od tej európskej.

volkswagen id.7

Zdroj: MIIT via CarNewsChina.com

Každopádne uvedieme, čo odhaľujú dokumenty od MIIT. Rozmery vlajkovej lode značky VW sú 4 956 x 1 862 x 1 537 mm a rázvor 2 965 mm, tak ako „zaokrúhlene“ avizoval VW. Hmotnosť konkrétneho homologovaného vozidla je 2 122 kg.

volkswagen id.7

Zdroj: MIIT via CarNewsChina.com

V prípade výkonu sa spomína 150 kW. Očakávať však určite môžeme aj výkonnejšiu verziu či verzie. 150-kW variant pritom zabezpečí maximálnu rýchlosť 155 km/h. K dispozícii bude tiež verzia so 77-kWh batériou (NMC), ktorá sa postará o dojazd 700 km (zrejme podľa čínskeho „optimistického“ cyklu CLTC).

volkswagen id.7

Zdroj: MIIT via CarNewsChina.com

Oficiálnej premiéry Volkswagenu ID.7 sa dočkáme už 17. apríla, kedy určite spoznáme podrobnejšie informácie ohľadom modelu určeného pre Európu.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Vybrané elektromobily od koncernu VW dostanú možnosť bezdrôtového nabíjania
VW Group chystá ešte menšie a lacnejšie elektromobily „ID.1“. Základy vyvinie Škoda
VW predstavil „ľudový“ elektromobil ID. 2all s cenou pod 25 000 €

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

Pridajte komentár