VW poodhalil elektrickú limuzínu ID.7 s dojazdom 700 km

1

Automobilka VW poodhalila elektrický sedan vyššej strednej triedy Volkswagen ID.7. Ide o model blízky sériovej verzii, avšak zatiaľ kamuflovaný špeciálnou fóliou. Táto novinka sa pritom stane len „druhým globálnym elektromobilom“ značky, a to po modeli ID.4.

Nemci naznačili dizajn elektromobilu Volkswagen ID.7 už minulý rok, a to koncepčným modelom VW ID. Aero. Aktuálne uvádzajú, že tento elektrický sedan vyššej strednej triedy s rázvorom 2,97 m poskytne dojazd až 700 km (WLTP).

Novinka rozšíri elektrické portfólio značky do vyšších segmentov, pričom výrobca sľubuje „špičkovú techniku a kvalitu“. VW podľa vlastných slov v rámci modelu ID.7 zohľadnil spätnú väzbu od svojich zákazníkov a „v príslušných oblastiach ponúkne optimalizované ovládanie“. V sériovej výbave máme pritom nájsť viacero inovácií:

  • nový koncept zobrazovania
  • head-up displej s rozšírenou realitou
  • 15″ displej
  • nové ovládanie klimatizácie integrované do 1. úrovne infotainmentu
  •  osvetlený dotykový posuvník

VW sa tiež chváli, že model Volkswagen ID.7 bude mať výbornú aerodynamiku, ktorá prispeje k spomínanému dojazdu 700 km (WLTP). Aktuálne však neuvádza koeficient odporu vzduchu. V prípade konceptu ID. Aero sa spomínala hodnota 0,23, čo je rovnaká hodnota ako v prípade Tesly Model 3.

Model ID.7 má vďaka výhodám modulárnej platformy MEB ponúknuť aj nadštandardne veľký interiér. Ten má mať „charakter limuzíny vyššej triedy“.

VW na záver dodáva, že chystaný elektrický sedan Volkswagen ID.7 bude jedným z 10 nových modelov, ktorý uvedú na trh do roku 2026, aby mali zákazníci k dispozícií elektromobil v každom segmente. Svetová premiéra modelu ID.7 sa uskutoční v 2. kvartáli tohto roku.

Zdroj: VW

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW ID.3 nesplnil nároky, uvádza výrobca. Dôsledkom je predčasná modernizácia
Hyundai a VW budú predávať v Nórsku už len elektromobily
Hyundai Ioniq 6 je už možné objednať aj v SR. Spoznali sme pritom cenník

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Ak sa premení ID.Aero na ID.7, bude existovať aj nejaké ID.6 ? U ID.Aero sa spomínal dojazd 600 km, kto vie, kde a ako nabrali nový dojazd 700 km?! Sotva len na hodnote cx. Pri cene faceliftovanej ID.3 mi poskočilo obočie. Pri zverejnení ceny ID.7 mi možno prebehne obočie až na zátylok! 🙂

Pridajte komentár