Volkswagen predstavil svoj najväčší elektromobil – až 7-miestny model ID.6

4

Volkswagen ID.6 je ďalším elektromobilom z rodiny ID. Ide o veľké SUV, ktoré bude dostupné aj v 7-miestnej konfigurácii. Do Európy sa však zrejme nedostane.

Volkswagen tesne pred štartom autosalónu v Šanghaji predstavil svoj najväčší elektromobil v dvoch verziách, ktoré nesú názvy ID.6 X a ID.6 Crozz. Zaujímavé pritom je, že oba modely sa líšia z hľadiska dizajnu prednej a zadnej časti. Nemecká značka však v rámci svojej globálnej tlačovej správy nespomína konkrétnejšie rozdiely.

Dozvedáme sa len to, že Volkswagen ID.6 Crozz sa bude vyrábať na severe Číny a Volkswagen ID.6 X na juhu tejto krajiny. Vieme však, čo majú spoločné. A to napr. platformu MEB, na ktorej vyrástli aj modely ID.3 a ID.4.

VW tiež uvádza, že elektrické SUV ID.6 je o 30 cm dlhšie ako ID.3/4. Na dĺžku má pritom 4,88 m, vďaka čomu sa doň zmestia 3 rady sedadiel. Novinka tak bude dostupná aj v 7-miestnej konfigurácii sedadiel.

Pohonný systém

Pohonný systém nás až tak neprekvapí, keďže vozidlo vyrástlo na platforme MEB. VW uvádza, že verzia s pohonom oboch náprav ponúkne výkon 225 kW, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6,6 s a maximálnu rýchlosť 160 km/h. Na základe predchádzajúcich správ sa pritom zdá, že dostupná bude aj „zadokolka“ s výkonom 150 kW.

Na výber bude z dvoch batérií s využiteľnou kapacitou 58 a 77 kWh, ktoré zabezpečia dojazd 436, resp. 588 km podľa v Číne stále používaného cyklu NEDC. Výrobca tiež uvádza, že v interiéri modelu Volkswagen ID.6 nenájdeme žiadne fyzické tlačidlá a všetko sa ovláda prostredníctvom 12″ dotykového displeja či hlasových príkazov.

Ak si robíte na elektrickú novinku od VW zálusk, budete zrejme sklamaní. Nemecká značka totiž uvádza, že ide o prvý elektromobil z rodiny ID, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre jediný trh, ktorým je zjavne Čína. Ak by boli náhodou pochybnosti, tak dodáva, že model nebude dostupný v Nemecku. Takže s najväčšou pravdepodobnosťou ani na iných európskych trhoch.

Zdroj: VW

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Audi, Mercedes a VW čoskoro predstavia ďalšie elektromobily
VW a Apple nakupujú od Tesly – emisné kredity, resp. batérie
Prvý náznak dizajnu menšieho elektromobilu VW ID.2 za 20 000 €?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Najmenším ľuďom na planéte treba najväčšie autá.
    Áno ja som za… oni nám sem za oplátku môžu posielať tie svoje odpozerané nedorobky

  2. Asi to bude pre veľa potenciálnych zákazníkov sklamaním! Už na čínsku verziu som napísal, že má akýsi mozoľnatý dizajn …..

Pridajte komentár