VW ID.5 je v pilotnej výrobe. Na trh príde v 2. polovici tohto roka

3

Nepotrvá až tak dlho a do predaja sa dostane ďalší elektromobil z rodiny VW ID, a to Volkswagen ID.5. Nemecká značka potvrdila spustenie pred-produkcie a tohtoročný príchod na trh.

VW má aktuálne v ponuke 2 elektromobily novej generácie, ktorých základom je špecializovaná platforma MEB. A to kompaktný hatchback Volkswagen ID.3 a kompaktné SUV ID.4. Nedávny únik prezradil, že sa chystá aj výroba veľkého SUV ID.6 a zdá sa, že VW už testuje van/mikrobus ID. Buzz v podobe tzv. testovacej „muly“.

No a šéf nemeckej značky Ralf Brandstätter aktuálne potvrdil, že ešte tento rok sa dočkáme modelu Volkswagen ID.5. A dodal, že pilotná výroba v Zwickau už beží, uvádza VW Sachen, upozorňuje Ecomento.

Je pravdepodobné, že jeho dizajn bude vychádzať z konceptu Volkswagen ID. Crozz, pričom pôjde v podstate o mierne iný karosársky variant modelu ID.4. Rovnako ako napr. v prípade koncernových modelov Audi e-tron a e-tron Sportback. Takže môžeme povedať, že ID.5 bude „SUC/SUV-kupé“ variantom ID.4. so zvažujúcou sa líniou strechy v štýle kupé.

Uprednostnený pritom zrejme bude dizajn pred praktickou stránkou (napr. predpokladaný menší objem batožinového priestoru). Na druhú stranu, upravený dizajn by teoreticky mohol priniesť o niečo vyšší dojazd. Ohľadom spomínaných modelov od Audi totiž platí, že SUV-kupé variant s rovnakou technikou je o niečo efektívnejší z dôvodu lepšej aerodynamiky.

Predpokladané základné špecifikácie

Je viac ako pravdepodobné, že ID.5 bude mať rovnaký technický základ ako ID.4. Tzn., že zrejme môžeme očakávať minimálne batérie s využiteľnou kapacitou 52 a 77 kWh, výkon 109 a 150 kW (športovejšie vyzerajúci variant však teoreticky nemusí byť dostupný vo výkonnostne slabších verziách) či rýchlonabíjanie výkonom 50 až 125 kW. A neskôr sa dočkáme aj výkonnejších verzií (225 kW) s pohonom oboch náprav.

Nuž, uvidíme. Na oficiálne informácie z tejto oblasti by sme pritom vzhľadom na stav programu modelu Volkswagen ID.5 nemuseli čakať dlho.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Najväčší elektromobil od VW, ID.6, bol odhalený vďaka úniku z Číny
Základný VW ID.3 dostal prvé cenovky. Ponúkne väčší ako avizovaný dojazd
VW avizuje elektrickú „vlajkovú loď“ Trinity s cenou od 35 000 €. Ešte si však počkáme

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. VW ID.4 má akosi „mozoľnatý dizajn“. Tento VW ID.5 je na tom trochu lepšie, ale žiadna sláva! Uvidíme, ako naň zaberú kupujúci koncom roka, aby VW nemuselo zase prihlasovať toľko BEV na seba!

Pridajte komentár