VW poodhalil športovo ladený elektrický crossover ID.5 GTX s dojazdom takmer 500 km

6

Automobilka VW aktuálne poodhalila svoje „prvé elektrické SUV so siluetou kupé“ Volkswagen ID.5 GTX. Decentne maskovaný model je podľa výrobcu veľmi blízky produkčnej verzii, pričom výstavnú premiéru zažije onedlho a na trh dorazí budúci rok.

Kompaktné elektrické SUV VW ID.4 je ďalším elektromobilom na báze e-platformy MEB, ktorý dostáva „športovejší“ karosársky variant. Tomu pritom Nemci dali meno Volkswagen ID.5.

V prípade koncernového „bratranca“ od Audi sa tieto modely označujú ako Q4 e-tron a Q4 Sportback e-tron. A športovejšie strihnutú verziu dostane aj Škoda Enyaq iV, jej meno však zatiaľ nepoznáme.

VW aktuálne v rámci tlačovej správy v skratke odprezentoval top verziu modelu ID.5 ťa prívlastkom GTX, čo znamená, že v ňom nájdeme najvýkonnejšou konfiguráciu pohonnej jednotky, ktorá zahŕňa 2 elektromotory poháňajúce obe nápravy. Ohľadom špecifikácií VW skoro nič neprezradil, pohonný systém však bude s najväčšou pravdepodobnosťou rovnaký ako v prípade súrodenca ID.4 GTX.

ID.4 GTX pritom disponuje výkonom 220 kW (299 k), vďaka čomu zrýchli z 0 na 60 km/h za 3,2 s a z 0 na 100 km/h za 6,2 s. A jeho maximálna rýchlosť sa zastaví na elektronicky obmedzených 180 km/h. Nemci však prezradili aspoň predpokladaný dojazd modelu Volkswagen ID.5 GTX, ktorý je vybavený batériou s využiteľnou kapacitou 77 kWh (82 kWh brutto). A to 497 km (WLTP).

Aj podpora Car2X

„SUV-kupé“ novinka bude podľa VW podporovať bezdrôtové aktualizácie softvéru na diaľku („OTA“), čo nie je vzhľadom na modely ID.3 a ID.4 vybavené touto technológiou žiadne prekvapenie. A do vienka dostane aj technológiu Car2X, vďaka ktorej bude vozidlo schopné komunikovať s okolitou infraštruktúrou.

Viac informácií o elektromobile Volkswagen ID.5 sa zrejme dozvieme 7. septembra na autosalóne IAA, kde zažije tento koncepčný model blízky produkčnej verzii výstavný debut. Na spustenie výroby sériového vozidla by sme pritom nemali čakať až tak dlho, keďže do predaja pôjde budúci rok.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW plánuje 3 varianty svojho reinkarnovaného elektrického „hippie“ vanu ID. Buzz
VW informuje o prvých vylepšeniach svojich elektromobilov cez aktualizácie na diaľku (OTA)
Už aj značka VW oznámila dátum ukončenia výroby spaľovacích áut. Z časti môže „dorovnať“ Audi

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

  1. BEV s dojazdom 500 km WLTP sa v súčasnosti stávajú akýmsi dočasným štandardom! VW ID.5 predstavuje len kozmetické úpravy na palete prevedení a výbavy ….

Pridajte komentár