Prvé oficiálne fotografie VW ID.5, ktorý ponúkne vyšší dojazd ako ID.4

3

Na oficiálnom webe VW už nájdeme fotografie maskovaného prototypu elektrického „SUV-kupé“ Volkswagen ID.5, ktoré má podľa popisu blízko k sériovému vozidlu. Novinka vychádza z modelu ID.4, pričom okrem športovejšieho dizajnu ponúkne aj o niečo vyšší dojazd.

Volkswagen ID.5 je v pilotnej výrobe už od februára tohto roku. Šéf nemeckej značky Ralf Brandstätter pritom potvrdil, že sa ho dočkáme v tomto roku. A prostredníctvom webu VW informuje, že ich elektrická novinka odhodí kamufláž už o pár mesiacov.

Táto kamufláž je však celkom decentná, a tak máme veľmi dobru predstavu, ako bude vozidlo vyzerať. Jeho krivky naznačujú, že vychádza z konceptu ID. Crozz a sériového modelu Volkswagen ID.4. Ide pritom o mierne odlišnú karosársku verziu „ID-štvorky“, ktorú môžeme označiť ako „SUC“ či „SUV-kupé“.

Takúto verziu má aj Audi e-tron, pričom tá nesie prívlastok Sportback. A SUV-kupé verzie sa dočká aj ďalší koncernový elektromobil Škoda Enyaq iV.

Lepšia aerodynamika = lepší dojazd

Fotografie naznačujú, že športovejší dizajn ukrojí z batožinového priestoru. Na druhej strane sa potvrdil predpoklad na základe vozidiel Audi e-tron a e-tron Sportback, že pozmenená karoséria má lepšiu aerodynamiku, ktorá prinesie vyšší dojazd.

VW totiž uvádza, že ID.5 so zadným pohonom a batériou s využiteľnou kapacitou 77 kWh by mal ponúknuť dojazd 540 km WLTP („predpokladaná hodnota“, keďže zatiaľ zrejme nedošlo k homologizácii). Takáto verzia modelu ID.4 pritom disponuje dojazdom 520 km (WLTP).

A na dojazde by si mala v porovnaní s modelom ID.4 GTX (480 km WLTP) polepšiť aj verzia Volkswagen ID.5 GTX s pohonom všetkých kolies a 77-kWh batériou, v prípade ktorej výrobca predpokladá dojazd 497 km (WLTP). Čo sa týka ďalšej techniky, je viac ako pravdepodobné, že ID.5 sa od ID.4 nebude odlišovať. Nuž, uvidíme, hádam už čoskoro.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW predstavil svoj prvý športovo ladený elektromobil z rodiny ID
Volkswagen „ID.2“ s cenou od 20 000 € má ponúknuť dojazd do 400 km
Značky VW, Audi a Porsche majú v SR svoj špecializovaný e-mobility store

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár