Elektrické SUV VW ID.4, „väčší (?)“ súrodenec Škody Enyaq, sa už vyrába

0

Koncern VW Group chystá svoje prvé elektrické „SUV-čka“ na báze špecializovanej platformy MEB, vrátane modelov Volkswagen ID.4 a Škoda Enyaq iV. Nemecký youtuber, ktorý navštívil továreň, kde sa produkuje hatchback ID.3, aktuálne informuje, že VW už vyrába aj model ID.4. Podľa toho, čo tvrdí, by mohol byť VW o triedu väčším vozidlo ako Škoda, ktorej špecifikácie sme spoznali len pred niekoľkými hodinami.

Ak by neprišlo ku korona-kríze, elektromobil Volkswagen ID.4 by bol už pravdepodobne po svojej svetovej premiére. Minimálne jeho pred-produkčná verzia. Namiesto toho nemecká automobilka v marci zverejnila pár fotografií decentne „maskovaného“ vozidla a pridala aj pár informácií.

Tou najpodstatnejšou bolo zrejme to, že na trh dorazí ešte tento rok. Ralf Brandstätter, prevádzkový riaditeľ značky Volkswagen, pritom tiež povedal: „Vynikajúca aerodynamika znižuje koeficient odporu vzduchu, pričom v závislosti od verzie zvyšuje dojazd ID.4 až na 500 kilometrov.“

Taktiež sme sa dozvedeli, že k dispozícii bude viacero verzií, avšak bez detailov. Tie ale boli s najväčšou pravdepodobnosťou nepriamo odhalené dnes. Škoda totiž prezradila podrobné špecifikácie „súrodeneckého“ modelu Enyaq iV. Je pritom takmer isté, že obe elektrické SUV-čka budú svoju techniku zdieľať.

2 rôzne triedy?

Podľa slov youtubera z kanála Nextmove, ktorý si všimol v rámci prehliadky závodu Zwickau, v ktorom sa vyrába hatchback ID.3, že sa tam produkuje aj model ID.4, sa pritom môže zdať, že koncernové SUV-čka by sa mohli líšiť veľkosťou.

Povedal totiž, že podľa toho, čo videl, bude Volkswagen ID.4 patriť do rovnakého segmentu ako Tesla Model Y, uvádza Electrek. Tzn. do strednej triedy, resp. segmentu D. Škoda Enyaq iV sa pritom podľa čerstvých oficiálnych informácií zaradí do nižšej strednej triedy, resp. segmentu C.

Nateraz ide však len o špekulácie, každopádne by to dávalo zmysel. Koncern by tým v podobnom období pokryl dva segmenty elektrických SUV. Zákazníci, ktorí budú chcieť menší elektromobil značky Volkswagen, budú mať pritom k dispozícii model ID.3.

Otázne štádium výroby

Čo sa týka výroby SUV Volkswagen ID.4, zatiaľ nevieme, o aké štádium ide. Veď nemecký youtuber mohol vidieť napr. produkciu pred-produkčných testovacích vozidiel, testovaciu pred-sériovú výrobu či produkciu v duchu modelu ID.3, čo by znamenalo, že vozidlá smerujú z liniek na parkoviská, kde budú čakať na nahratie finálnej verzie softvéru (za predpokladu, že softvérové problémy sa týkajú aj ID.4).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
„Strategicky dôležitý“ VW ID.3 bude možné konečne objednať – od 17. júna
Cenovo dostupné elektromobily VW nevyvinie SEAT. Koncern mu projekt odobral
Šéf VW vzdal Tesle poklonu pre jej softvér, neurónovú sieť a aktualizácie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár