VW ukázal vo Frankfurte aj elektrické SUV, ktoré má prísť na trh budúci rok

1

Hviezdou automobilky VW na autosalóne vo Frankfurte je určite produkčný elektrický hatchback ID.3, avšak Nemci ukázali aj nasledujúci model z rodiny ID – Volkswagen ID.4, resp. ID. Crozz. Ide pritom o kompaktné SUV, o ktoré by mohol byť veľký záujem.

Koncept elektrického SUV či crossoveru nám nemecká automobilka predstavila v roku 2017 pod menom Volkswagen I.D. Crozz. Neskôr začala uvádzať názov ID. Crozz, no a podľa zdroja portálu Autonews, ktorý je s touto záležitosťou oboznámený, by sa mal sériový model volať Volkswagen ID.4.

Netradičná prezentácia

Volkswagen pritom poňal prezentáciu svojho budúceho elektrického SUV na prebiehajúcom autosalóne vo Frankfurte pomerne netradičným spôsobom. Výrazne kamuflovaný otáčajúci sa model umiestnil za sklo, pričom ho osvetľuje tak, aby ho nebolo možné lepšie odfotografovať.

Iný ako koncept

Jednoduchšie sa zrejme fotografovali testovacie prototypy, ktoré už brázdia cesty. Z najnovších záberov, ako aj frankfurtskej prezentácie pritom vyplýva, že sérová verzia sa bude od prvých konceptov pomerne výrazne líšiť.

A to je z nášho pohľadu dobre. Pred-výrobný prototyp sa zdá byť totiž praktickejší a navyše sa nám viac pozdáva aj po dizajnovej stránke. Jeho dizajn je pritom tradičnejší ako v prípade konceptu, vďaka čomu by si mohla nájsť „sériovka“ viac majiteľov.

Je však možné, že sa neskôr objaví vo verzii „SUV-kupé“ s prudko za zvažujúcou zadnou líniou strechy, po vzore vozidiel typu kupé. Dve karosárske verzie pritom ponúkne aj Škoda v rámci koncernového bratranca Vision iV.

Pol roka po ID.3?

Na Volkswagen ID.4 by sme nemali čakať dlho. V USA by mal ísť podľa Carscoops do predaja na jar, pričom dodávky by mali byť spustené koncom roka. Tzn., že príde zhruba pol roka po hatchbacku Volkswagen ID.3, ktorý sa v USA predávať nebude. Čo od neho očakávať?

Koncept s názvom Volkswagen I.D. Crozz bol vybavený li-ion batériou s kapacitou 81 kWh, ktorá mala zabezpečiť dojazd 500 km. Podporovať mala rýchlonabíjania výkonom 150 kW (nabitie na 80 % za 30 minút). O pohon modelu sa starali 2 elektromotory poháňajúce obe nápravy so systémovým výkonom 225 kW. Elektromobil bude ale pravdepodobne dostupný vo viacerých variantoch, pričom ten základný by mohol stáť podľa neoficiálnych zdrojov okolo 40 000 €.

Zdroj titulného obrázku: VW via Motor1

SÚVISIACE ČLÁNKY:
„Strategicky významný“ elektromobil Volkswagen ID.3 bol konečne predstavený!
VW e-Golf za výpredajové ceny už aj na Slovensku. Zľava cez 7 000 €
Nový VW e-up ponúkne dvojnásobný dojazd za nižšiu cenu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár