Unikli nielen fotografie sériovej verzie elektrického SUV Volkswagen ID.4

2

Dokumenty určené pre Čínske ministerstvo priemyslu a informačných technológií (MIIT) odhalili produkčnú verziu elektrického SUV Volkswagen ID.4, ktoré príde na trh hneď po hatchbacku ID.3. A to vrátane fotografií a nových súvisiacich údajov. K dispozícii by mala byť aj špeciálna, o niečo väčšia verzia „X“.

Elektrické SUV Volkswagen ID.4 bude druhým modelov z novej rodiny elektromobilov nemeckej značky. VW uvádza, že na trh príde ešte tento rok. A to platí na základe spomínaných uniknutých dokumentov aj pre Čínu.

Podľa slov Ralfa Brandstättera, prevádzkového riaditeľa značky Volkswagen, máme v prípade tohto vozidla očakávať „vynikajúcu aerodynamiku znižujúcu koeficient odporu vzduchu, ktorá v závislosti od verzie zvyšuje dojazd ID.4 až na 500 kilometrov.“

Z Brandstätterovho vyjadrenia vyplýva, že bude dostupných viacero verzií, ktoré sa budú líšiť nielen kapacitou batérie. K dispozícii budú totiž varianty so zadným náhonom, ako aj pohonom oboch náprav, ktoré ponúknu rozdielny výkon. Ako prvá príde na trh „zadokolka“.

Elektromobil Volkswagen ID.4 sa bude vyrábať až na troch kontinentoch, a to v Európe (Nemecko), Severnej Amerike (USA) a Ázii (Čína). A práve z Číny prichádzajú najnovšie informácie ohľadom tohto modelu.

Nové údaje

Z dokumentov určených pre Čínske ministerstvo priemyslu a informačných technológií vyplýva, že produkčné vozidlo bude mať rozmery 4 592 mm x 1 852 mm x 1 629 mm (dĺžka x šírka x výška) a rázvor 2 765 mm, uvádza Autocar.

Podľa CarNewsChina bude k dispozícii aj verzia Volkswagen ID.4 X, ktorá je o niečo väčšia – 4 612 (dĺžka) x 1 852 (šírka) x 1 640 (výška) mm, pričom sa líši aj dizajnom, a to najmä predných svetiel a predného nárazníka. Rázvor kolies však ostal identický, a to 2 765 mm. Prvá verzia (RWD) oboch karosárskych variantov by mala ponúknuť výkon 150 kW.

Je dosť možné, že ide o verziu určenú špeciálne pre čínsky trh, čo by nebolo nič neobvyklé. Inej „karosárskej“ verzie by sa však mali dočkať aj Európania. A to po vzore konceptu Volkswagen ID. Crozz, ktorý sa považuje za tzv. SUV-coupé, resp. SUC, keďže jeho línia strechy sa smerom k zadnej časti prudko zvažuje a pripomína vozidlá typu coupé.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda zverejnila podrobné informácie o elektrickom SUV Enyaq!
Kompaktné elektrické SUV Audi Q4 e-tron má stáť cca od 45 000 $
SEAT/Cupra predstavil úžasné elektrické SUV-kupé s koncernovými génmi

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár