VW zverejnil prvé informácie o sériovom elektrickom SUV ID.4

3

Automobilka VW zverejnila prvé oficiálne informácie, ktoré sa týkajú sériovej verzie elektrického SUV Volkswagen ID.4. Poskytla pritom aj fotografie, na ktorých máme možnosť vidieť predprodukčné vozidlo vo veľmi striedmom maskovaní.

To, o čom sa už dlho rozprávalo, dnes automobilka VW podtvrdila. A to, že jej kompaktné elektrické SUV, ktoré vychádza z konceptu ID. Crozz, sa bude volať Volkswagen ID.4 a tiež, že príde na trh ešte tento rok.

Ralf Brandstätter, prevádzkový riaditeľ značky Volkswagen, pritom dodal nasledovné: „Vynikajúca aerodynamika znižuje koeficient odporu vzduchu, pričom v závislosti od verzie zvyšuje dojazd ID.4 až na 500 kilometrov.“

Viacero verzií

Z Brandstätterovho vyjadrenia vyplýva, že sa dočkáme viacerých verzií, ktoré sa budú líšiť nielen kapacitou batérie. K dispozícii budú totiž varianty so zadným náhonom, ako aj pohonom oboch náprav, ktoré ponúknu rozdielny výkon. Ako prvá príde na trh „zadokolka“, ktorú bude neskôr nasledovať „štvorkolka“.

Nemecká značka v rámci svojej tlačovej správy k modelu Volkswagen ID.4 uviedla aj nasledovné: „Aerodynamická karoséria s krátkymi prevismi a dlhým rázvorom umožňuje veľkorysé priestorové pomery v kabíne. ID.4 bude využívať celú škálu modulárnej platformy pre elektromobilitu – MEB.

ID.4 je prvé klimaticky neutrálne kompaktné SUV na svete. Bude sa vyrábať v závode Zwickau v Nemecku, a to uhlíkovo neutrálne v rámci celého hodnotového reťazca. Komplexná ponuka nabíjania pritom zákazníkom umožní nabíjanie vozidiel z rodiny ID prostredníctvom elektriny vyrobenej z obnoviteľných zdrojov.“

Taktiež sme sa dozvedeli, že plne digitálny kokpit chystaného elektrického SUV bude „jasne štruktúrovaný“, pričom sa bude ovládať predovšetkým cez dotykové povrchy a inteligentný intuitívny systém hlasových pokynov.

Elektromobil Volkswagen ID.4 sa bude vyrábať až na troch kontinentoch, a to v Európe (Nemecko), Severnej Amerike (USA) a Ázii (Čína). Presnejší dátum príchodu na trh ani ceny zatiaľ automobilka VW neprezradila.

Zdroj: VW

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Príchod VW ID.3 na trh sa vraj môže oneskoriť až o rok
VW vyvíja športový elektromobil s novou technológiou batérie
VW zavádza úplne nový predajný model pre elektromobily ID

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

    • radi si kreslia a snivaju, ako male deti 😉 a dospeli pani z Tesly zatial vyrabaju a predavaju a samozrejme, ze naberaju skusenosti a nezadrzatelne sa ostatnym vzdaluju 😉 a tak to je dobre

  1. Ale hosani, nechajte ich tak, je pravda, že si zavarili s diesel gate, ale snáď ich to nakoplo vpred.. Narozdiel od ostatných, ktorí ešte stále váhajú, kalkuluju a špekulujú, ako ešte, čo možno najdlhšie naťahovať ropáky. A je len super, že im niekto môže skutočne konkurovať ako tesla, ale už aj iné značky (Hyundai, Kia), aby sa tento logicky prechod urýchlil. Nebyť dotácií, možno by už ceny ev boli o dosť dostupnejšie. Držím palce teda všetkým automobilkám, ktoré sa o niečo aspoň pokúšajú, alebo aspoň menia stratégiu dlhoročných klamstiev na nové vízie i keď niekedy ťažko naplnitelne 😉 snáď sa ich ID stanú naozaj novou identitou VW !

Pridajte komentár