Stredná verzia VW ID.3 s dojazdom 420 km bude stáť do 35 000 €

4

Pri príležitosti „virtuálneho“ odhalenia predprodukčnej verzie „SUV-čka“ ID.4, zverejnila automobilka VW nové oficiálne informácie ohľadom očakávaného elektrického hatchbacku Volkswagen ID.3.

VW informuje, že po dodaní limitovanej edície elektromobilu Volkswagen ID.3 1ST (30 000 ks) odštartuje predaj bežných verzií Pure, Pro a Pro S. Spustenie dodávok má pritom prebehnúť podľa plánu (napriek zvestiam o možnom oneskorení), a to „v lete“ tohto roku.

ID.3 „Pure“

Nemecká automobilka konečne zverejnila konkrétnejšie oficiálne špecifikácie jednotlivých verzií. Základná nesie meno Volkswagen ID.3 Pure, pričom disponuje batériou s kapacitou 45 kWh, ktorá zabezpečí dojazd 330 km (WLTP). Dostupná bude s elektromotorom o výkone 93 alebo 110 kW („Pure Power“), takže podľa všetkého sa bude dať priplatiť za výkonnejší variant.

Na nemeckom trhu bude stáť do 30 000 €, pričom štandardná výbava bude obsahovať: 18″ kolesá, LED svetlomety s automatickou kontrolou, „ambientné“ osvetlenie, klimatizáciu Air Care Climatronic, hlasové ovládanie, bezkľúčové zapínanie, systém udržiavania v jazdnom pruhu, parkovacieho „distance“ asistenta či zobrazovanie dopravných značiek na displeji.

ID.3 „Pro“

Volkswagen ID.3 Pro ponúkne 58 kWh batériu, dojazd 420 km (WLTP), výkon 107 alebo 150 kW („Pro Power“ variant). Vďaka podpore 100 kW rýchlonabíjania získa za 30 min dojazd 290 km (WLTP). Na nemeckom trhu bude stáť „menej ako 35 000 €“.

ID.3 Pro S

Top verzia Volkswagen ID.3 Pro sa môže pochváliť batériou s kapacitou 77 kWh, ktorá zabezpečí dojazd do 550 km (WLTP). K dispozícii je pritom jediný výkonový variant so 150 kW. Jazdiť bude na 19″ kolesách „Andoya“. Ohľadom ceny tejto verzie VW stále mlčí, takže zrejme ešte nebola stanovená.

VW ponúkne k modelu ID.3 aj službu We Charge, ktorá zahŕňa 150 000 verejných nabíjacích staníc v Európe, pričom tie budú dostupné vďaka jedinej karte. Nabíjanie v sieti ultra-rýchlych nabíjačiek, Ionity, bude k dispozícii za zvýhodnenú cenu od 0,30 € za 1 kWh. Majitelia edície 1ST dostanú bezplatný nabíjací kredit vo výške 2 000 kWh alebo 600 €, a to v rámci karty We Charge.

Zdroj: Insideevs  

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW zverejnil prvé informácie o sériovom elektrickom SUV ID.4
Príchod VW ID.3 na trh sa vraj môže oneskoriť až o rok
VW vyvíja športový elektromobil s novou technológiou batérie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Buďme rádi, že to snad v tomto roce už začnou prodávat. 🙂 Tesla je sice super, ale potřebujeme, aby to začali tlačit i jiní…

  2. ja byt majitelom 1st edition.. tak by som si ulozil na rychlu volbu telefonu servis VW v blizkom okoli.. podla toho ako sa uvedenie na trh natahuje.. 🙂 … lebo asi nielen software bude pokulhavat..

Pridajte komentár