Novinky ohľadom očakávaného Volkswagenu ID.3 zrejme nepotešia

5

VW usporiadal minulý týždeň podujatie, v rámci ktorého prezentoval dánskym držiteľom rezervácií nové informácie ohľadom očakávaného elektromobilu Volkswagen ID.3. Tie však zrejme moc nepotešia.

Všetko nasvedčuje tomu, že ani tak veľkej automobilke, akou je Volkswagen, sa nevyhýbajú problémy súvisiace s produkčným plánom nového plne elektrického modelu. Tým je pritom veľmi ambiciózny hatchback nižšej strednej triedy – ID.3.

Automobilka VW už dávnejšie uviedla, že model Volkswagen ID.3 začne dodávať v lete tohto roku. Špekulovalo sa pritom o mesiaci jún. Na základe informácií zo spomínaného podujatia, ktoré sa uskutočnilo v Dánsku, sa zdá, že sa tak stane skôr ku koncu leta.

 Dodávky zrejme až v auguste

Prvé vozidlá majú podľa VW doraziť na dánsky trh v auguste. Nevieme však povedať, či ešte predtým nebudú uprednostnené iné, väčšie trhy. Na základe doterajších správ sa však zdá, že VW plánuje spustiť dodávky v rámci európskych trhov naraz.

Ďalšími novinkami, s ktorými boli oboznámení dánski držitelia rezervácií, sú:

 • Úvodná edícia vozidiel „First Edition“ nebude mať dvojzónovú klimatizáciu.
 • Pre vozidlá s panoramatickou strechou nebude dostupný strešný nosič na bicykle.
 • Top verzia „S“ so 77 kWh batériou a dojazdom 550 km (WLTP) bude iba 4-miestnym vozidlom.

Volkswagen však zásobuje novými informáciami aj držiteľov rezervácií z iných krajín, čoho dôkazom sú aj komentáre k videu, ktoré sumarizuje novinky z Dánska. Používateľ z Francúzska v rámci svojho komentára uviedol, že základnou bezplatnou farbou laku modelu ID.3 bude sivá. Za ostatné si bude treba priplatiť 690 € (platí min. pre francúzsky trh).

Ďalší „komentátori“ sa vyjadrili aj k téme top verzie, ktorá má len 4 miesta na sedenie narozdiel od nižších 5-miestnych verzií. Jedným z vysvetlení má byť väčšia batéria, ktorá zaberá časť miesta, kde sa bežne nachádza zadné stredné sedadlo. Ďalším názorom je, že 77 kWh zvýšila hmotnosť vozidla natoľko, že s 5 ľuďmi na palube by bola prekročená jeho maximálna nosnosť.

Zdroj: Cleantechnica

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW prezradil prvé ceny bežných verzií modelu ID.3. Dostupné budú štyri
VW ID.3 má čeliť masívnym softvérovým problémom. Výroba však pokračuje
Cenovo dostupné elektromobily Škoda Citigoe iV a VW e-up získali v crash testoch „len“ 3 hviezdičky

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  • Drobná rada, Rado, nauč sa po nemecky, keď chceš písať po nemecky.
   Alebo si najskôr skontroluj v slovníku to, čo chceš napísať. Predpokladám, že si nič nechcel písať o ovciach, alebo niečo tak podobne, Rado.
   A ešte jedna rada, Rado: Píš po slovensky a máš to v suchu.
   Verím tomu, že nepíšeš ako novátor JEJO!

Pridajte komentár