VW ID.3 vraj dorazí k prvým zákazníkom už v marci, tvrdí britský díler | AKTUALIZOVANÉ

5

Podľa jedného z najväčších britských dílerov značky VW, dorazí veľmi očakávaný elektromobil Volkswagen ID.3 k prvým zákazníkom už budúci mesiac. Že by nemecká automobilka vyriešila softvérové „problémy“ podstatne skôr, než očakávala?

Ako už vieme, VW spustil výrobu svojho „ambiciózneho“ elektrického hatchbacku Volkswagen ID.3 v novembri 2019. Prvé dodávky k zákazníkom však mali byť naplánované až na leto tohto roku. VW spočiatku tvrdil, že chce najskôr vyrobiť dostatočné množstvo vozidiel, aby mohol spustiť dodávky pre všetky európske trhy naraz.

Napokon sa však ukázalo, čo neskôr potvrdili aj predstavitelia automobilky, že vozidlá ešte nie sú „hotové“ po softvérovej stránke. Do už vyrobených vozidiel, ktoré stoja na „sklade“, tak budú mobilné tímy VW nahrávať softvér dodatočne.

Predstavitelia VW už viackrát potvrdili, že dodávky prvej limitovanej edície 1ST (30 000 ks) budú spustené v lete tohto roka, pričom tento termín sa uvádza aj v oficiálnom katalógu k modelu ID.3 pre francúzsky trh. V ňom sa tiež píše, že dodávky bežných verzií (spočiatku varianty so 45 a 58 kWh batériou) odštartujú v septembri/októbri.

Neoficiálne „aktuality“ z Británie

No a aktuálne prichádza z Veľkej Británie potešujúca, aj keď treba zdôrazniť neoficiálna správa, že minimálne tamojší zákazníci sa dočkajú prvých vozidiel podstatne skôr, než sa očakávalo. A to okolo 28. – 29. marca. Pre portál ThisIsMoney to uviedol Nick Wells, obchodný šéf jednej z najväčších predajných sietí značky VW v Británii – Alan Day Group.

AKTUALIZÁCIA: Hovorca spoločnosti VW UK sa pre Electrek vyjadril, že článok ThisIsMoney nie je korektný. Dodáva, že Model ID.3 dorazí do Británie, podľa plánu, teda v lete. Medzičasom došlo k úprave článku na portáli ThisIsMoney, kde sa aktuálne uvádza, že koncom marca budú môcť prví zákazníci špecifikovať svoje objednávky.

Wells dodal, že pre Veľkú Britániu bolo v rámci prvej „várky“ alokovaných 1 500 vozidiel, pričom ich spoločnosť dostane 35 kusov. Týchto 1 500 vozidiel bolo podľa neho vypredaných za 48 hodín, pričom Volkswagen ID.3 si podľa neho rezervovalo 20 000 Britov.

„Predať 1 500 vozidiel, ktoré ešte ani nie sú na trhu, je bezprecedentné a naznačuje, že sme na pokraji revolúcie v oblasti elektrických vozidiel,“ povedal Wells.

Sme veľmi zvedaví, ako sa situácia okolo dodávok elektromobilu Volkswagen ID.3 naozaj vyvinie. Ak sa infomácia od Alan Day Group potvrdí, nemusí to ešte znamenať, že sa dočká celá Európa. Možno sa len VW rozhodol, že najskôr „vybaví“ špecifický trh, ktorý vyžaduje vozidlá s riadením na pravej strane a v rámci ktorého „otestuje“ doinštalovaný softvér.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW prezradil prvé ceny bežných verzií modelu ID.3. Dostupné budú štyri
VW avizuje ďalšie elektromobily. Onedlho predstaví sériové SUV „ID.4“
Volkswagen predstavil systém mobilného robotického nabíjania elektromobilov

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. No, treba to predsa „vrhnúť“ najprv na britský trh. Pokiaľ je Británia v Únii, predsa!
    Tie ostatné trhy neutečú. Ani ten britský nie, akurát sa tak trochu vzdiali. Clá a podobné veci…

  2. len zufalec by si kupill VW na elektriiku… najskor zumpy dieslove vyrabaju a zrazu toto, bez skusenostii s EV…. dakujem, neprosim, nebudem nikoho pokusny kralik, Tesla to isti 😉

  3. Toto je fakt usmevne, dle VW si zakaznici budou moci specifikovat objednavku vozu, ktery je již vyrobeny a stoji na parkovišti. To bude asi VW po instalaci software vracet auta na linku a dodatečne resit specifikaci zakaznika:)) nebo specifikace bude spočívat v tom.. chcete auto se software nebo bez? :))) jsem rad, ze jsme objednavku zrusili a jeste dostali zpet penize, než VW zacne resit i financni problemy

Pridajte komentár