VW potvrdil, že základná verzia elektromobilu ID.3 bude stáť pod 30 000 €

0

Automobilka VW hlási, že na autosalóne vo Frankfurte predstaví sériový elektrický hatchback Volkswagen ID.3, ktorý ju má reprezentovať ako žiadny iný model. Stojí si pritom za tým, že vďaka cene pôjde o elektromobil „pre každého“. K videniu však budú aj ďalšie chystané e-modely z rodiny ID.

Podľa aktuálneho vyjadrenia VW bude kľúčovou témou jej výstavného stánku na pôde septembrového autosalónu vo Frankfurte elektromobilita. Jeho najväčšou hviezdou pritom bude ambiciózny a vlastnými radmi ospevovaný „e-hatchback“ segmentu C – Volkswagen ID.3.

Silné slová

A nemecká automobilka zdôrazňuje obrovský význam tohto modelu aj tentokrát. Hovorí pritom o 3. hlavnej kapitole strategického významu v jej histórii, ktorá prichádza po modeloch Beetle a Golf.

Elektromobil ID.3 prichádza podľa jej slov s prelomovým dizajnom, väčším dojazdom, pôsobivou jazdnou dynamikou a priestranným interiérom. Volkswagen tiež upozorňuje na elektromobily, ktoré budú nasledovať po ID.3 v rýchlom slede.

K videniu by tak mohli byť modely ID. Crozz, ID. Buzz, ID. Vizzion, ID. Roomz či ID. Buggy. A minimálne v prípade kompaktného SUV ID. Crozz by sme sa mali dočkať konceptu, ktorý bude blízky sériovej verzii. Veď predvýrobné prototypy sa už testujú v reálne premávke, pričom do výroby by sa mal tento model dostať budúci rok.

VW uvádza, že ID.3 bude podporovať rýchlonabíjanie výkonom 100 kW, pričom za 30 min nabíjania bude možné získať dojazd 290 km. Pripomína tiež, že na batériu bude poskytovať záruku 8 rokov alebo 160 000 km.

Dobrá ponuka?

Dôležité je aj potvrdenie približnej ceny základného modelu so 45 kWh batériou a dojazdom 330 km (WLTP). Tá nemá na Nemeckom trhu presiahnuť sumu 30 000, pričom podobnú cenu ako v krajine pôvodu „ID-trojky“ môžeme očakávať aj u nás.

Vďaka tejto cenovke má byť Volkswagen ID.3 podľa výrobcu „elektromobilom pre každého“. Kiežby to tak bola pravda… V prípade cenovky základnej verzie pritom niektorí predstavitelia hovorili v minulosti aj o sume do 25 000 €.

To sa pravdepodobne nenaplní, avšak v porovnaní s elektrickými hatchbackmi, ktoré sa chystajú na trh v najbližšej dobe, by mal byť VW ID.3 najlepšou ponukou. Veď o triedu menšie vozidlá ako Peugeot e-208, Opel Corsa-e, Renault Zoe II či MINI Cooper SE (väčšinou s podobným dojazdom), budú stáť minimálne 29 990 €. VW pritom sľubuje vnútorný priestor ako vo vozidlách segmentu D, takže ID.3 by mohol byť v rámci interiéru väčší v porovnaní so spomínanými novinkami až o 2 triedy.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW konečne poodhalil interiér svojho „revolučného“ elektromobilu ID.3
VW zverejnil novinky o modeli ID.3, vrátane prvej cenovky
„Triedny boj“ nových sub-kompaktných elektromobilov. Ktorý v čom vyniká?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár