Prvý náznak dizajnu menšieho elektromobilu VW ID.2 za 20 000 €?

2

VW už dlhšiu dobu hovorí o sub-kompaktnom elektromobile s cenou začínajúcom pod 20 000 €. Ten sa zaradí pod model ID.3, pričom by mohol niesť meno Volkswagen ID.2. V hre je pritom zdá sa aj príbuzný model ID.1. No a nedávno objavený „záhadný“ náčrt (nájdete nižšie v článku) by mohol poukazovať na jeden z týchto modelov.

Je nepochybné, že sú potrebné cenovo dostupnejšie elektromobily, aby sa elektromobilita stala hlavným prúdom. Preto viacerí výrobcovia avizujú lacnejšie modely. Jedným z nich je aj Volkswagen, ktorý už pracuje na lacnejšom elektromobile, ktorý sa zaradí pod model ID.3.

To znamená, že by malo o tzv. sub-kompakt, resp. model, ktorý sa zaradí do segmentu B. To naznačujú aj viaceré vyhlásenia predstaviteľov VW z nedávnej minulosti, v ktorých sa spomína veľkosť modelov Polo a T-Roc. S dosť veľkou pravdepodobnosťou pritom môžeme očakávať 2 modely z toho segmentu. A to zrejme sub-kompaktný hatchback „ID.1“ a sub-kompaktné SUV či crossover „ID.2“ – po vzore súčasných modelov ID.3 a ID.4.

Taktiež už vieme, že na menších elektromobiloch, ktoré by sa mali zaradiť do segmentu B, pracujú aj koncernové značky Škoda a Cupra. Mohli by tak skompletizovať koncernový súrodenecký trojlístok, podobne ako v prípade elektromobilov VW e-up, Škoda Citigoe iV a Seat Mii Electric. Ich dizajn sa pritom môže viac či menej odlišovať.

Volkswagen ID.2?

A zdá sa, že by sme tu mohli mať prvý naznak toho, ako bude vyzerať prvý sub-kompaktný elektromobil koncernu VW Group, minimálne v podaní značky Volkswagen.

Holandský portál Autovisie totiž objavil náčrt, ktorý by čisto teoreticky mohol odkazovať na menší elektromobil z rodiny ID. Holanďania uvádzajú, že tento, ako aj 2 ďalšie obrázky, ktoré ale nezverejnili, našli v rámci teaseru na budúci vlajkový elektromobil značky VW, ktorý nesie označenie Trinity.

Nie je nám úplne jasné, ako a kde presne zverejnený náčrt našli, predpokladajú však, že by mohlo ísť o skrytý či nechtiac zverejnený odkaz na elektromobil „Volkswagen ID.2“. Podľa holandského portálu zadok, profil aj C-stĺpik nesú spoločné znaky s modelmi ID, aj keď predná časť je odlišná. Náčrt tiež naznačuje, že ide o menšie vozidlo.

Samozrejme, ide len o špekulácie, avšak nemusí byť náhodou, že náčrt sa objavila v rámci teasera na vlajkový elektromobil značky VW. A navyše je tu aj nadväzujúci časové rámec. Veď model Volkswagen Trinity má prísť na trh v roku 2026, zatiaľ čo elektromobil, ktorý sa zaradí pod ID.3, je oficiálne avizovaný na rok 2025 (áno, to znamená oneskorenie o 1 až 2 roky v porovnaní s pôvodným plánom).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvý obrázok elektrickej vlajkovej lode VW je symbolom novej stratégie značky
Seat pracuje na „cenovo dostupnom elektromobile pre masy“. Vkladá doň veľké nádeje
Škoda potvrdila, že chystá elektromobil pre širšiu skupinu zákazníkov

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Toto auto je prakticky pripravené na sériovú výrobu. Tú však nemôžu spustiť pre nedostatok batérií. Radšej ich minú v drahých modeloch s extrémne veľkou maržou ( v porovnaní s ICE). Baterky napriek nedostatočným množstvám nakupujú v cene blízkej parite s ICE.

    Je tu aj aktuálne mimoriadne zaujímavý moment sústredného tlaku na LG Chem a SK innovation.
    Ten môže znamenať páku na extra lacné dodávky pre ID1/ID2.

Pridajte komentár