Novinky o chystaných „lacných“ elektromobiloch značky VW

2

Automobilka Volkswagen sa zaviazala, že uvedie na trh nové „vstupné“ elektromobily z rodiny ID, veľkosti modelov Polo a T-Roc. Tvrdí pritom, že budú stáť menej ako 20 000 € a ponúknu „životaschopný“ dojazd. Čo nové o nich vieme?

Chystané cenovo dostupné elektromobily majú niesť označenie ID.1 (hatchback) a ID.2 (SUV/crossover). To znamená, že sa zaradia pod nedávno predstavený hatchback segmentu C, Volkswagen ID.3. Šéf koncernu VW Herbert Diess na autosalóne vo Frankfurte pripustil, že ich v rámci týchto vozidiel čakajú výzvy.

Najväčšia výzva

Tou najväčšou výzvou má byť podľa neho zabezpečenie „životaschopného“ dojazdu pri zachovaní stanovenej ceny (do 20 000 €). Nové modely majú vyrásť na špecializovanej platforme pre elektromobily, MEB, ktorá by im to ale mala uľahčiť.

Nie je pritom tomu dávno, čo bol SEAT poverený vývojom novej verzie tejto modulárnej platformy, ktorá bude určená špeciálne pre menšie vozidlá (segmentu A a B). Je tak pravdepodobné, že novinky vyrastú práve na tejto „mini-verzii“ platformy MEB.

Diess tiež uviedol, že malé elektromobily majú zmysel z environmentálneho hľadiska. Je však podľa neho pravdepodobné, že neprídu na trh pred rokom 2023. A to kvôli spomínanej výzve v podobe dosiahnutia vyváženého pomeru dojazdu a ceny.

Zrejme v roku 2023

Vedúci produktovej stratégie VW Michael Jost sa pritom vyjadril, že sub-kompaktný elektrický SUV/crossover sa objaví v predaji do roku 2023, najneskôr 2024. Takže sa zdá, že rok 2023 je najpravdepodobnejší. Tento model (zrejme ID.2) má mať pritom zvýšenú svetlú výšku a rozmery podobné modelu T-Roc. Diess už predtým naznačil, že by mal stáť pod 20 000 €.

Na aute sa už pracuje

Nedávno zas šéf koncernu VW povedal, že ich inžinieri už pracujú na elektrickom crossoveri s polovičnou cenou modelu Tesla Model 3. Takže vozidlo nie je len plánom na papieri. Portálu Autocar bolo pritom povedané, že cieľom je vytvoriť dizajnovo netradičné a príťažlivé vozidlo s mimoriadnym vnútorným priestorom, pri zachovaní kompaktného pôdorysu, pričom má byť cenovo dostupné pre široké spektrum ľudí na všetkých trhoch, kde VW pôsobí.

Aj koncernoví súrodenci

Na základoch tohto elektromobilu pritom majú vzniknúť aj koncernoví súrodenci značiek Škoda, SEAT a Audi. A môžeme predpokladať, že to isté bude platiť aj o hatchbacku ID.1. Teda minimálne v prípade Škody a SEAT-u.

Zdroj: Autocar

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Šéf VW hovoril o kúpe Tesly, jej bankrote a Elonovi Muskovi
VW ukázal vo Frankfurte aj elektrické SUV, ktoré má prísť na trh budúci rok
VW e-Golf za výpredajové ceny už aj na Slovensku. Zľava cez 7 000 €

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár