Koncern VW má naplánovaný koniec výroby spaľovacích áut. „Chvíľu“ si počkáme

5

Dokument od koncernu Volkswagen Group potvrdzuje, že Nemci to myslia s ukončením výroby spaľovacích áut vážne. Prechod bude postupný, pričom po roku 2030 už nemáme očakávať nové modely so spaľovacím motorom. Potom bude nasledovať úplné ukončenie výroby tohto druhu vozidiel.

Hlavný stratég VW, Michael Jost, koncom roka 2018 vyhlásil, že jeho kolegovia pracujú na poslednej generácii platformy, ktorá nie je určená pre CO2 neutrálne vozidlá. Autá postavené na tejto platforme sa podľa neho dostanú na trh v roku 2026 a s ich príchodom bude ukončený vývoj naftových a benzínových motorov.

Po roku 2025 sa vo Wolfsburgu začnú vývojové práce na poslednej generácii modelov so spaľovacím motorom. Posledné nové benzínové alebo naftové modely sa dostanú na trh pravdepodobne začiatkom 30. rokov.

Očakávať pritom máme postupné znižovanie objemu produkcie spaľovacích motorov. To by malo vyústiť okolo roku 2040 do úplného ukončenia predaja spaľovacích modelov, uviedol Jost v roku 2018.

Potvrdzujúci dokument

No a aktuálne automobilový analytik Matthias Schmidt zdieľal dokument od VW Group, podľa ktorého má nemecký koncern úplne ukončiť produkciu spaľovacích áut v roku 2040. 10 rokov na to chce mať totiž VW v zmysle Parížskej dohody na cestách už len vozidlá s nulovými emisiami.

S ohľadom na ambiciózne plány koncernu Volkswagen Group v oblasti elektromobility, ako aj trendy v automobilovom priemysle, to nie je nič prekvapujúce. Nemci nedávno predstavili aktualizovanú investičnú stratégiu, v rámci ktorej nalejú v nasledujúcich 5 rokoch do batériových elektromobilov cca 35 mld. € a do hybridizácie existujúcich modelových radov cca 11 mld. €.

Do roku 2030 chcú uviesť na trh celkovo okolo 70 plne elektrických a 60 hybridných (pravdepodobne prevažne plug-in hybridných) modelov. Do konca tohto desaťročia majú pritom vyrobiť 26 mil. elektromobilov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Volvo uprednostňuje zákaz spaľovacích áut pred dotovaním elektromobilov
Návrh Euro 7 vraj zakazuje spaľovacie autá. Podpredseda EK ho obhajuje
EÚ chce na cestách 30 miliónov elektromobilov do roku 2030

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

Pridajte komentár