VW ohlásil výrobu mobilnej nabíjacej stanice a založenie ďalšej značky

0

Koncern Volkswagen Group ohlásil sériovú výrobu svojej inovatívnej mobilnej nabíjacej stanice á la „powerbank“. Vyrábať ju bude ďalšia novozaložená koncernová značka Volkswagen Group Components. Jej súčasťou bude aj divízia elektromobility, ktorej kompetencie budú siahať od vývoja batériových článkov až po recykláciu batérií.

Nedávno sme vás informovali, že koncern VW Group založil novú značku Elli. Jej úlohou je spraviť z elektromobility hlavný prúd. Plánuje ponúkať čistú elektrickú energiu, inteligentné riešenia pre nabíjanie vozidiel a systémy pre domáce uskladňovanie energie.

Divízia elektromobility

To však nie je všetko. VW Group totižto aktuálne ohlásil založenie ďalšej novej značky „Volkswagen Group Components„. Tá je rozdelená do piatich organizačných jednotiek: Motory a zlieváreň, prevodovky a elektrický pohon, podvozok, sedadlá a elektromobilita.

Group Components pritom preberá zodpovednosť za batérie. A to od kompetencií pre ich vývoj, vrátane batériových článkov, až po recykláciu. Len v rokoch 2019 a 2020 plánuje nová značka investovať do komponentov pre elektromobilitu 870 mil. €. Do roku 2023 to má byť až 3,8 mld. €. Aktuálne vzrástol podiel investícií do tohto druhu komponentov z 5 na 40 %.

Nová značka VW Group už dnes vyvíja a vyrába elektromotory a batériové systémy pre koncernové automobilky, pričom v najbližších rokov plánuje masové navýšenie produkčnej kapacity. Group Components bude mať na starosti aj batérie, ktoré doslúžia v rámci elektromobilov. Tie budú pritom využité aj v mobilných nabíjacích staniciach.

Výroba inovatívnych „powerbank“ nabíjačiek

Nie tomu dávno, čo sme taktiež informovali o zaujímavej nabíjacej stanici, ktorú predstavil koncern Volkswagen Group. Jedná sa o mobilnú nabíjačku, ktorá funguje na podobnom princípe ako „powerbanka“ pre nabíjanie smartfónov.

Táto inovatívna nabíjacia stanica dokáže nabíjať až 4 elektromobily naraz – 2 AC a 2 DC prúdom. K dispozícii majú pritom 360 kWh energie zo vstavanej batérie. Nabíjačka umožňuje DC nabíjanie výkonom až 100 kW

Jej vývoj začal v roku 2018, pričom do testovacej prevádzky bude nasadená tento rok v meste Wolfsburg. A v roku 2020 sa spustí jej produkcia v Hannoveri. Podrobnejšie informácie o nabíjačke nájdete v našom článku VW predstavil výkonnú mobilnú nabíjaciu stanicu s inovatívnymi riešeniami.

volkswagen nabijacia stanica

Zdroj (vrátane obrázkov): VW Group

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW a Ford vytvorili alianciu a podpísali memorandum o elektromobiloch
VW Group plánuje 50 elektromobilov do 7 rokov. Bude to stáť 44 miliárd €
VW Group má mať lacnejšie batérie ako Tesla a 16 tovární na elektromobily

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár