Mobilná aplikácia od VW porovná vaše auto s elektromobilmi značky

0

Automobilka VW vypustila do sveta mobilnú aplikáciu Volkswagen EV Check, ktorá porovná vaše vozidlo s elektromobilmi nemeckej značky. Taktiež vie analyzovať uskutočnené jazdy a vyhodnotiť, či je pre vás elektrické auto vhodné a ponúka mapy nabíjacích staníc, ako aj súvisiace informácie a sekciu FAQ.

„Naša aplikácia by mala používateľov oboznámiť s témou elektromobility  jednoduchým spôsobom a poskytnúť im inšpiráciu a informácie. Používateľ má pritom prístup k nasledujúcim informáciám: prejdená vzdialenosť, odhadovaná spotreba paliva a emisie CO2 v porovnaní s vlastným vozidlom, ako aj odhadované náklady na prejdenú vzdialenosť,“ hovorí Matthias Krause, projektový manažér digitálnej vizualizácie VW.

Aktuálne je možné porovnať údajne všetky vozidlá od Alfy Romeo až po ZAZ s modelmi Volkswagen ID.3e-Golf a e-up (ďalšie modely majú byť doplnené časom). A to aj v rámci vašich uskutočnených jázd, keďže aplikácia dokáže pomocou GPS zaznamenať jednotlivé výjazdy vášho vozidlo.

Dosiahnuté výsledky v oblasti vzdialenosti, odhadovanej spotreby, emisií CO2 a nákladov je potom možné porovnať s tými, ktoré by mali na danej trase dosiahnuť menované elektromobily od Volkswagenu. Aplikácia by tak mohla pomôcť s odpoveďou na otázku, či je pre vás elektromobil vhodný, resp. či sa vám oplatí.

Ďalšie užitočné funkcie

Aplikácia Volkswagen EV Check tiež obsahuje mapu najbližších nabíjacích staníc, komplexnú sekciu najčastejšie kladených otázok („FAQ“) súvisiacich s elektromobilitou a simuláciu časov potrebných na nabitie elektromobilu.

Rozšírené realita

A to nie je všetko, čo aplikácia dokáže. Používatelia si totiž môžu prezrieť novinku Volkswagen ID.3 v prostredí rozšírenej reality. Aplikácia pomocou fotoaparátu smartfónu zaznamená skutočné prostredie, pričom do neho doplní virtuálny model vozidla. Ten si je pritom možné pozrieť napr. v prostredí pred garážou či pracovného stola a zároveň interaktívne vyskúšať jeho funkcie a výbavu.

Volkswagen informuje, že aplikácia je dostupná cez Google Play a Apple App Store, pričom si ju môže vyskúšať „každý“ vodič. To však zrejme zatiaľ nebude úplná pravda nakoľko v slovenskej verzií Google Play sme aplikáciu nenašli. Treba zrejme počkať, kým ju VW postupne „vypustí“ na všetky trhy, kde sú dostupné jeho elektromobily.

Zdroj: VW

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hyundai vyvíja technológiu pre úpravu výkonu elektromobilov cez mobil
Novinky o chystaných „lacných“ elektromobiloch značky VW
Aplikácia od Mercedesu zistí, či je pre vás vhodný elektromobil a hybrid (aj v SR)

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár