VW zrejme odhalil náčrt chystaného „vstupného“ elektromobilu „do 20 000 €“

0

Automobilka VW rozposiela vianočnú pohľadnicu, na ktorej je vyobrazený zrejme nový elektrický model (viď titulný obrázok). Podľa magazínu Autocar ide o sľubovaný „vstupný“ elektromobil „Volkswagen ID. Entry„, ktorý sa má zmestiť do sumy nižšej ako 20 000 €.

Ako už vieme, VW pracuje na elektromobile, ktorý sa zaradí pod kompaktný hatchback ID.3„Musíme ho urobiť, máme na to kombinovaný čínsko-španielsko-nemecký tím. Ten pracuje tvrdo, má však čo robiť, nakoľko je naozaj ťažké zabezpečiť slušný dojazd pre auto do 18 000 GBP,“ povedal minulý mesiac šéf koncernu VW, Herbert Diess.

Autocar aktuálne neprináša len obrázok, na ktorom je podľa neho spomínaný „vstupný“ elektromobilom, ale aj nové súvisiace informácie. Menší hatchback nesie podľa britského magazínu interný názov Volkswagen ID. Entry, a to zrejme preto, že pôjde o prvý elektromobil, ktorý vyrastie na úplne novej e-platforme „MEB Entry“.

Ako už jej názov napovedá, tá bude odvodená od platformy MEB, ktorá je určená špeciálne pre koncernové elektromobily segmentov C a D. Nová platforma pritom „obslúži“ menšie „vstupné“ modely.

Aj „entry“ dojazd

Prevádzkový riaditeľ VW, Ralf Brandstätter, očakáva v rámci chystaného „vstupného“ elektromobilu použitie batérie, ktorá zabezpečí dojazd v rozmedzí 210 až 240 km.

„Je to malé auto, ktoré budú ľudia používať na krátke vzdialenosti. Priemerná vzdialenosť dochádzania je nižšia ako 25 km, takže nepotrebujete väčší dojazd. Očakávame, že sa bude kupovať ako druhé alebo tretie vozidlo do domácnosti,“ povedal Brandstätter.

Od predstaviteľov VW sme doteraz počuli, že tento elektromobil má mať veľkosť modelov Polo, resp. T-Roc. Autocar aktuálne uvádza, že očakáva veľkosť niekde medzi modelmi e-up a Polo, pričom vnútorný priestor má byť vďaka novej platforme porovnateľný s tým, čo nájdeme v novej generácii Golfu.

Koncepčné vozidlo má byť odhalené v 2. polovici budúceho roka. Podľa skorších správ od VW by sme sa mali dočkať sérového vozidla okolo roku 2023. Autocar aktuálne spomína rok 2022.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW prezradil prvé ceny bežných verzií modelu ID.3. Dostupné budú štyri
Koncern VW plánuje uviesť na trh 75 elektrických a 60 hybridných modelov
Nový Volkswagen Golf prichádza až v 5 hybridných verziách

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár