VW založil novú značku, ktorá sa bude špecializovať na elektromobilitu

1

Volkswagen Group má novú značku Elli. Tá má pomôcť koncernu urýchliť transformáciu smerom k elektromobilite. Zákazníkom má zas priniesť jednoduché a bezproblémové používanie elektromobilov.

Spoločnosť Elli je skratkou slov Electric life, pričom jedným z jej cieľom je spraviť z elektromobility hlavný prúd. Plánuje ponúkať čistú elektrickú energiu, inteligentné riešenia pre nabíjanie vozidiel a systémy pre domáce uskladňovanie energie.

Množstvo zo svojich riešení, produktov a služieb chce spoločnosť Elli priniesť na trh postupne, a to do príchodu svojho prvého elektromobilu novej generácie. Kompaktný hatchback Volkswagen ID pritom vstúpi do predaja budúci rok.

Produkty pre domáce nabíjanie

Elli bude poskytovať 100 % CO2 neutrálnu elektrinu z obnoviteľných zdrojov. A to nielen existujúcim zákazníkom, ktorí vlastnia nabíjateľné vozidlá koncernových značiek VW.

Cenovo dostupný wallbox

V portfóliu Elli nájdeme aj wallbox pre domáce nabíjanie. Dokáže poskytnúť výkon 11 kW, pričom podľa výrobcu bude cenovo dostupný. Elektromobily sa na ňom majú nabiť za 5 až 8 hodín. Systém spoplatnenia umožní aj komerčné využitie wallboxu.

„Obojsmerná“ domáca nabíjačka

K dispozícii bude tiež nabíjacia stanica, ktorá umožní inteligentné riadenie energetických potrieb domácnosti. Okrem nabíjania výkonom 22 kW dokáže uskladniť v batérii vozidla energiu, ktorú si dokáže domácnosť vyprodukovať sama, napríklad prostredníctvom fotovoltaiky. Tá bude pritom hockedy využiteľná na napájanie domácnosti. Taktiež ju bude možné predávať do elektrickej siete.

Budovanie nabíjacích staníc

Elli sa v prvej fáze budovania nabíjacej siete zameria na nabíjačky v rámci svojich firemných parkovísk a obchodných zastúpení. Zamestnanci koncernu sa majú dočkať do roku 2020 až 4 000 nových nabíjačiek. Rovnaký počet pripadne predajcom a servisným partnerom v EÚ.

Firemné flotily a obchodné reťazce

Nová spoločnosť VW Group poskytne taktiež súvisiace poradenstvo a služby budovania nabíjacích staníc zákazníkom, ktorí majú alebo chystajú firemné flotily nabíjateľných vozidiel. Taktiež plánuje budovanie nabíjačiek v rámci parkovísk obchodných reťazcov.

volkswagen elli

Zdroj: VW

Komfortný prístup a platby

Elli tiež dokáže zabezpečiť jednoduchý prístup k verejným nabíjacím staniciam a komfortnú platbu, prostredníctvom nabíjacej karty a digitálneho spôsobu úhrady nabíjacích služieb. To má priniesť bezstarostné nabíjanie počas diaľkových ciest.

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): VW Group

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW Group plánuje 50 elektromobilov do 7 rokov. Bude to stáť 44 miliárd €
VW predstavil výkonnú mobilnú nabíjaciu stanicu s inovatívnymi riešeniami
VW Group má mať lacnejšie batérie ako Tesla a 16 tovární na elektromobily

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár