VW údajne chystá elektrický crossover za 18 000 €, ako aj sedan a kombi

0

Zdroje blízke Volkswagenu uvádzajú, že automobilka doplní svoje pripravované elektrické portfólio „ID“ o nové modely. A to o malý crossover, ktorý bude „vstupným“ elektromobilom, ako aj o model s názvom ID Aero. Taktiež spomína mnohé opatrenia, ktoré súvisia s „prepnutím“ značky na elektromobilitu.

Základný ID model

Volkswagen doteraz potvrdil výrobu 4 elektrických modelov z rodiny ID. A to hatchback nižšej strednej/strednej triedy ID, kompaktné SUV ID Crozz, „hippies“ van ID Buzz a luxusný sedan ID Vizzion. Doplniť by ju mal po novom aj malý crossover, ktorý má stáť okolo 18 000 €. Do predaja sa má dostať po roku 2020. V pláne je údajne výroba až 200 000 ks ročne. A to nemá byť jediná novinka.

Sedan a kombi ID Aero

Zdroj ďalej uvádza, že elektrické portfólio sa rozšíri taktiež o elektrický sedan aj „kombík“ strednej triedy s názvom ID Aero. Jednalo by sa tak o prvý avizovaný elektromobil s karosériou typu kombi. O modeli ID Aero pritom nepočujeme prvý raz. Veď ten sa spomína v uniknutom materiáli z júna 2017, kde niesol označenie I.D. AEROe.

Ten podľa uniknutého materiálu presne zapadá do časového harmonogramu. Z neho ďalej vyplýva, že spomínaný crossover by mohol niesť meno ID Lounge. Model ID Aero ako aj malý crossover sa majú vyrábať v nemeckom závode Emden, kde sa aktuálne produjuje model Passat. Takže by mali byť dostupné aj pre európsky trh.

volkswagen elektromobily id aero sedan kombi crossover

Uniknutý materiál (6/2017).Zdroj: autoblog.nl

300 000 ks ročne

Výroba modelu Passat by sa mala presunúť z Emdenu do závodu Škoda v českých Kvasinách. A to kvôli uvoľneniu kapacity, keďže v prípade modelu ID Aero sa plánuje ročný objem výroby na úrovni 100 000 ks. K tomu treba pritom pripočítať spomínaných 200 000 ks malého, cenovo dostupného crossoveru.

Zefektívnenie produkcie

Koncern VW Group taktiež údajne plánuje vyradiť z výroby najmenej úspešné modely, ako aj rôzne dizajnové a farebné voliteľné možnosti svojich vozidiel. Dôvodom je zefektívnenie celej výroby pri prechode k elektromobilite. V rámci tohto zásadného kroku dôjde aj k novému prerozdeleniu výroby v rámci 12 značiek VW Group.

Plánovaná je aj užšia spolupráca medzi značkami, ako aj kooperácia s inými automobilkami, napríklad Fordom. Koncern taktiež postaví nové továrne, a to v Číne, USA a Európe (zrejme v Maďarsku alebo Rumunsku). Zdroj nových informácií hovorí, že nechce byť menovaný, pretože napríklad spomínané modely zatiaľ neboli schválené dozornou radou VW.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Volkswagen výrazne znížil cenu svojho elektrického modelu e-up
Volkswagen ID bude vybavený 50 aj 80 kWh batériou. Čo dojazd?
Šéf VW: “Naše elektromobily budú dobré ako Tesly a o polovicu lacnejšie”

Zdroj: Bloomberg, titulná (ilustračná) fotografia: worldcarfans.com

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár