Elektromobily od Volkswagenu majú mať cenu porovnateľných nafťákov

0

Thomas Ulbrich, ktorý zodpovedá za elektromobilitu vo Volkswagen Group, povedal, že ceny nových elektromobilov VW budú na úrovni porovnateľných modelov značky s dieselovým pohonom. Aké ceny elektromobilov z rodiny ID by to mohlo znamenať?

Automobilka Volkswagen tvrdí, že sa zameriava na výrobu elektromobilov „pre milióny, nie pre milionárov“. „Sme si istí, že môžeme presvedčiť milióny, pretože (elektromobily) nebudú v cenovom rozpätí pre špeciálnych zákazníkov,“ hovorí Ulbrich. Informáciu priniesol portál GreenCarResorts.

Elektrický hatchback pod 25 000 €

Ulbrich sa ešte predtým vyjadril, že elektrický hatchback Volkswagen ID bude začínať na sume pod 25 000 €. To zodpovedá cene Golfu TDI s automatickou prevodovkou v strednom stupni výbavy. Za touto cenou stojí podľa neho nová modulárna platforma MEB, vyvinutá špeciálne pre koncernové elektromobily skupiny VW Group.

Na jej základoch by malo vyrásť až 27 modelov. Nová platforma ušetrí VW v rámci produkcie modelu ID až 35 % výrobných nákladov v porovnaní s Volkswagenom e-Golf.

Možná cena elektrického SUV

Takže predstavu o cene prvého elektromobilu z pripravovanej rodiny I.D. už máme. Čo však ďalšie modely? Po hatchbacku sa dočkáme elektrického SUV strednej triedy – Volkswagen I.D. Crozz. V prípade jeho nacenenia na základe vzorca porovnateľných dieselov sa nám to trochu komplikuje, nakoľko VW nemá vo svojom portfóliu SUV strednej triedy. Tiguan je o triedu nižšie, Tuareg zas vyššie.

Keď si spriemerujeme ceny týchto modelov s dieselovým pohonom, automatickou prevodovkou a pohonom 4×4, dostaneme sumu cca 40 000 €. V minulosti sa pritom zástupcovia VW nechali počuť, že cena elektromobilu Volkswagen I.D. Crozz by mala byť podobná modelu Atlas. Ten sa predáva na americkom trhu od sumy cca 31 000 USD bez DPH, cla a ďalších daní a poplatkov. Zdroje blízke automobilke zas hovorili o sume 40 000 € pre nemecký trh, čo by mohlo zhruba zodpovedať predajnej cene modelu Atlas.

Elektrický van nebude pre každého „hipisáka“

VW uvedie na trh aj elektrickú reinkarnáciu kultového „Hippies vanu“ T2/Bulli s názvom Volkswagen I.D. Buzz. Jeho cena by mohla kopírovať cenu modelu „Multivan“. Ten vyjde v dieselovej verzii s automatickou prevodovkou na cca 37 000 €. Dočkáme sa aj verzie Cargo.

Prémiový elektrický sedan

Nemecký výrobca chystá aj vlajkovú loď, Volkswagen I.D. Vizzion, ktorá má byť nástupcom prémiového sedanu Phaeton. Tento model sa už síce nevyrába, avšak v minulosti začínal na cene cca 68 000 €. S podobnou cenou by sa teda jednalo o zaujímavú konkurenciu pre Teslu Model S.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Pripravované elektromobily od Volkswagenu budú mať dojazd 320 až 550 km
Elektrický hatchback Volkswagen ID bude stáť menej ako 25 000 €
Elektrické SUV Hyundai Kona Electric dostalo slovenské ceny!

Zdroj titulnej fotografie: VW 

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár