VW tvrdí, že elektromobily dorovnajú ceny spaľovakov skôr, ako čakáme

3

Cenová rovnosť medzi batériami elektromobilov a motormi spaľovákov bude dôležitým bodom, ktorý prinesie prijatie elektrických vozidiel vo veľko meradle, hovorí viceprezident Volkswagen NA. A dodáva, že doba, kedy sa tak stane, je bližšie ako sa môže zdať.

Reinhard Fischer, viceprezident a stratég automobilky VW Severná Amerika, pre Autonews povedal, že 50-miliardová investícia koncernu do elektromobility prinesie doteraz nevídané škálovanie v oblasti výroby elektromobilov. A vďaka tomu bude možné dosiahnuť cenovú paritu medzi elektrickými a spaľovacími automobilmi.

„Pevne veríme, že bod zvratu je blízko. Bodom zvratu pritom nazývame cenovú spravodlivosť, nechal sa počuť Fischer.“ A tá má priviesť k elektromobilom nových zákazníkov, nielen „skorých osvojiteľov“. „Keď prekonáte strach z niečoho nového, zistíte, že elektromobil je pre vás tou najlepšou voľbou,“ dodáva.

Fischer tiež hovorí, že keby sme počítali, zistíme, že prevádzkové náklady elektromobilov sú polovičné v porovnaní so spaľovacími automobilmi. Stále však podľa neho existuje viacero problémov, ktoré treba prekonať.

Spomína pritom dokonca takú absurditu, ako je strach z jazdenia, keď je mokro alebo keď prší. A to si VW určite nevycucal z prsta, ale z prieskumu. V tejto súvislosti dodáva, že ľudia sa 50 rokov učili, že voda a elektrina sa nemiešajú…

Taktiež hovorí, že starosti ohľadom dojazdu boli aktuálne nahradené starosťami ohľadom nabíjania. História však podľa neho ukazuje, že tento problém bude vyriešený. Odvoláva sa pritom na predaj benzínu. Pred 100 rokmi sa totiž predával v lekárňach. Dnes je pritom len v USA 122 000 čerpacích staníc.

Koncern Volkswagen Group chce do 2028 predstaviť 70 plne elektrických modelov a predať 22 mil. kusov. Prvým z modelov, ktorý má prispieť k naplneniu tohto ambiciózneho cieľa, bude kompaktný hatchback Volkswagen ID.3. S jeho cenou to však minimálne spočiatku nevyzerá až tak ružovo, ako výrobca kedysi avizoval. Chce to však zrejme viac trpezlivosti.

Zdroj titulnej fotografie: VW

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrické SUV Volkswagen ID. Crozz sa už testuje. Čo o ňom vieme?
Volkswagen ide testovať robotizované rýchlonabíjanie elektromobilov
Ceny elektromobilov značne závisia od batérií. Aký vývoj očakávať?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

    • Koncern Volkswagen Group – to je Skoda, Audi, VW, Seat, Porsche.. kazdy z nich ma plno spalovacich modelov, ak ich vsetky nahradia elektricke obdobne verzie, tak 70 znie uplne v pohode.

Pridajte komentár