VW hrozí, že kvôli elektromobilite vystúpi zo združenia automobilového priemyslu

1

Z Nemecka prichádzajú správy, že koncern Volkswagen by mohol vystúpiť zo Združenia nemeckého automobilového priemyslu. A to kvôli nezhodám v otázkach týkajúcich sa elektromobility.

Nedávne oznámenie extra ambicióznych plánov Volkswagen Group v oblasti elektromobility naznačujú, že koncern vsadil „všetko“ na „elektrickú“ kartu. Veď chce do roku 2028 ponúknuť 70 nových elektrických modelov, pričom má v pláne predať celkovo 22 miliónov elektromobilov.

V tejto súvislosti začína koncern podnikať kroky aj mimo svojho interného prostredia. Podľa Welt sa tak deje aj v rámci Združenia nemeckého automobilového priemyslu (VDA). Volkswagen je podľa zasvätených zdrojov nespokojný s tým, že VDA otvorene podporuje viacero druhov pohonu v rámci budúcnosti priemyslu. Hrozí preto odchodom.

VW údajne od VDA požaduje, aby sa zameralo v rámci alternatívnych druhov pohonu výhradne na podporu batériou poháňaných vozidiel. A to aj na úkor palivových článkov, plynového pohonu či iných druhov alternatívnych pohonov.

Štátna podpora dostupnejších elektromobilov

Podľa Volkswagenu by sa malo združenie presadzovať elektromobilitu na celopriemyselnej a politickej úrovni. VW sa usiluje o zavedenie nižších daní pre batériou poháňané elektromobily (BEV) a presadenie štátnej podpory dostupnejších elektrických modelov, ktoré by zabezpečili základnú úroveň mobility.

Podpora od Porsche

Šéf Porsche, Oliver Blume, v tejto súvislosti vyjadril podporu generálneho riaditeľa koncernu, informuje FAZ. A dodal, že jeho automobilka sa bude vo veľkej miere spoliehať na elektromobilitu. Podľa neho bude potrebná otvorená a čestná diskusia s VDA, a to ohľadom jasnejšieho vymedzenia v otázkach smerovania automobilového priemyslu a postavenia Nemecka v tejto oblasti.

Stanovisko VDA

Združenie VDA vo svojom stanovisku odmietlo kritiku koncernu Volkswagen. Elektrifikácia je podľa jeho slov v centre pozornosti, pričom ale aj iné druhy alternatívnych pohonov ostávajú v „zornom poli“. Dodáva, že v takomto spoločenstve sú názorové trenice bežné. Avšak v najbližších dňoch si chce s VW všetko vydiskutovať.

Zdroj: Ecomento, titulná fotografia: VW

SÚVISIACE ČLÁNKY:
4 výhody elektromobilov oproti spaľovákom z hľadiska výroby
Drahšie elektromobily a prepúšťanie, údajný dôsledok emisných cieľov EÚ
Elektromobily prinesú nižšie ceny elektriny pre všetkých odberateľov

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. WVWW jesť v prdeli z konkurencie ktorá im šlape na krk a proto už nevie čo by nasľubovala jenže odrbenkpvať SE nedá donekonečna takže ich ty hovínka začnou dobíhat zas na to doplatej muklové v montovňiach.

Pridajte komentár