Volkswagen vraj predsa len chystá malé a dostupné elektrické SUV

0

Britský Autoexpress tvrdí, že Volkswagen chystá malé elektrické SUV, ktoré bude najlacnejším modelom z rodiny ID.

V novembri priniesol Bloomberg správu, že Volkswagen plánuje malý elektrický crossover či SUV, ktoré má stáť okolo 18 000 €. Viceprezident VW Severná Amerika však potom pre Insideevs povedal, že informácie Bloombergu sa vzťahovali k inému elektromobilu, a to zrejme k 2.generácii modelu Volkswagen e-up.

Veľkosť modelu T-Cross

Autoexpress teraz zas tvrdí, že exekutíva VW plánuje elektromobil typu a veľkosti modelu Volkswagen T-Cross. Malo by sa tak jednať o SUV segmentu B s dĺžkou niečo málo cez 4 metre. Avšak vďaka špeciálnej elektrickej platforme MEB by mal byť vnútorný priestor väčší ako v modeli T-Roc.

Cena pod 22 000 €

VW údajne uvažuje o tom, že tento model uvedie na trh začiatkom budúcej dekády. Teda v podobnom čase, ako prvý elektromobil novej generácie, ktorým je kompaktný hatchback Volkswagen ID. Jeho cenovka pritom nemá prekročiť 20 000 libier (cca 22 000 €).

To je teda cca o 4 000 € viac ako uvádzal Bloomberg, ale stále to nie je zlá cena, vzhľadom na dojazd, ktorý by mal ponúknuť. Veď má byť postavený na spomínanej platforme MEB, ktorá ponúkne minimálne batérie s kapacitou 48 kWh, dojazd 330 km (WLTP) a pohon zadnej nápravy.

Väčšia batéria by sa pritom do tohto modelu dostať nemala, nakoľko sa má jednať o vstupný model z rodiny ID. V prípade potreby väčšieho dojazdu, tak bude môcť zákazník siahnuť po kompaktnom hatchbacku ID. Ten bude dostupný aj s batériou, ktorá zabezpečí dojazd okolo 450 km (WLTP). Tento model má začínať na sume nižšej ako 25 000 €. Základná verzia by však mala ponúknuť rovnakú pohonnú jednotku ako malé SUV.

V prípade záujmu o väčšie a výkonnejšie elektrické SUV s dlhším dojazdom, si budú musieť počkať potenciálni zákazníci na model Volkswagen ID Crozz. Ten má ponúknuť výkon 225 kW, pohon oboch náprav a dojazd okolo 500 km. A to, podľa výrobcu, za cenu porovnateľného modelu od VW s naftovým motorom.

Zdroj titulnej fotografie (neoficiálny render): Autoexpress

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Šéf VW: “Naše elektromobily budú dobré ako Tesly a o polovicu lacnejšie”
VW založil novú značku, ktorá sa bude špecializovať na elektromobilitu
VW predstavil výkonnú mobilnú nabíjaciu stanicu s inovatívnymi riešeniami

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár