VW potvrdil „lacný“ elektromobil a zdieľanie elektrickej platformy MEB

1

Volkswagen potvrdil doteraz neoficiálne správy o príprave „lacného vstupného“ elektromobilu a poskytnutí svojej e-platformy MEB automobilkám mimo koncernu VW Group. Dočkať sa máme malého elektrického SUV s cenou pod 20 000 €.

Veľkou zbraňou Volkswagenu v oblasti elektromobility má byť jeho nová platforma MEB, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre elektromobily. Podľa Thomasa Ulbricha, člena tímu VW pre elektromobilitu, ušetria v rámci produkcie chystaného elektrického hatchbacku ID35 % výrobných nákladov v porovnaní s Volkswagenom e-Golf.

Táto platforma by tak mohla byť jedným z kľúčov k cenovo dostupnejším elektromobilom. Na jej základoch má pritom vyrásť do roku 2022 až 27 modelov koncernu VW Group. No a aktuálne stratég automobilky Volkswagen Michael Jost hovorí, že platforma MEB by nemala byť štandardom len pre koncernové značky, uvádza Electrive.

Dodáva, že Volkswagen je už v pokročilých rozhovoroch s niektorými konkurentmi. Konkrétne mená však neuvádza. V tejto súvislosti sa pomerne nedávno spomínala automobilka Ford, s ktorou sa chystá Volkswagen vytvoriť alianciu.

Zdieľanie platformy s Fordom je tak najpravdepodobnejšou možnosťou, nakoľko aliančná spolupráca oboch výrobcov by mala prebiehať aj na úrovni elektromobility. Nás každopádne veľmi zaujíma, akých ďalších konkurentov mal Jost na mysli.

„Vstupný“ elektromobil veľkosti T-Roc

V nedávnej dobe sa objavili taktiež informácie, ktoré hovorili o tom, že Volkswagen plánuje elektromobil s cenovkou pod 22 000 € či dokonca 18 000 €. No a zdá sa, že tie mali reálne základy. Jost totiž potvrdil, že plánujú lacnejší „vstupný“ model, ktorý bude patriť do rodiny ID. Oznámiť ho majú budúci rok.

„V roku 2023, resp. najneskôr v roku 2024 uvedieme elektromobil veľkosti modelu T-Roc za menej než 20 000 €,“ dodáva Jost. Model T-Roc má pritom podobnú veľkosť ako obľúbený elektromobil Hyundai Kona Electric, ktorého cena dnes začína na sume 35 000 €. VW tak plánuje agresívnu cenovú politiku. K nej by jej mohla napomôcť platforma MEB, vrátane príjmov z jej licencovania, ako aj znižujúca sa cena batérií.

Zdroj titulnej fotografie (neoficiálny render): Autoexpress

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW ohlásil výrobu mobilnej nabíjacej stanice a založenie ďalšej značky
VW odhalí svoj ďalší elektromobil. Tentokrát veľké luxusné SUV
Volkswagen vraj chystá elektrický offroad menom T-Rug

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. DVOJITÉ VV NÁS KŔMIA ICH BLÚZNENÍM O LACNÝCH AUTÁCH PRITOM NEMAJÚ VLASTNÚ BATERKÁREŇ, ČAKAJÚ KTO SI KÚPI ICH MQB PLATFORMU. IM NIE ŽE UTEKÄ VLAK ALE IM ULIETA BÓING. HLAVNE ŽE GADŽUJÚ ICH TSI-MOTORE.

Pridajte komentár