VW chystá prvý plne elektrický „kombík“. Sľubuje dojazd 590 km

0

Automobilka VW predstaví už o niekoľko dní koncept elektromobilu Volkswagen ID. Space Vizzion. Produkčnej verzie tohto pravdepodobne vôbec prvého sériového „e-kombi“ dostupného v Európe sa máme dočkať do 2 rokov.

Volkswagen ID. Space Vizzion sa stane po modeloch ID.3, ID.4/Crozz, ID. Buzz, ID. Vizzion, ID. Buggy (výroba je otázna) a ID. Roomz už 7. koncepčným elektromobilom z rodiny „ID“. Prvý z nich, kompaktný hatchback ID.3, sa pritom začal vyrábať pred pár dňami.

Avizovaná novinka určite poteší fanúšikov vozidiel typu „kombi“, resp. shooting break. Veď aktuálne nie je na trhu dostupný žiadny „kombík“, pričom doteraz nebol predstavený ani žiadny koncept, ak nerátame čínsky trh. Jedinou známou možnosťou ako sa dostať plne elektrickému kombi v Európe je tak konverzia Tesly Model S od spoločností RemetzCar a Qwest Norfolk.

GT-SUV

Volkswagen ID. Space Vizzion má podľa výrobcu kombinovať aerodynamické charakteristiky áut typu Gran Turismo s priestrannosťou „SUV-éčiek“. Vo svojej tlačovej správe tiež uvádza, že vďaka vysoko účinnému pohonnému systému a pôsobivej aerodynamike má dojazd až 590 km (WLTP).

To znamená, že by mal po tejto stránke prekonať všetky avizované elektromobily z rodiny ID, maximálne s výnimkou elektrickej vlajkovej lode, ktorá vzíde z konceptu ID. Vizzion. Tá by však nemala ponúknuť o moc väčší dojazd na jedno nabitie, ak teda vôbec, keďže v prípade konceptu sa spomínal dojazd 665 km, a to zrejme podľa zastaralého „optimistického“ cyklu NEDC.

Je tak pokojne možné, že tieto modely budú zdieľať rovnakú alebo veľmi podobnú techniku. To znamená 2 elektromotory poháňajúce obe nápravy s celkovým systémovým výkonom 225 kW (rovnako ako ID. Crozz) a 111 kWh batériu (rovnako ako top verzia ID. Buzz).

Inšpirácia Teslou?

Pohľad na skice interiéru elektrického kombi Volkswagen ID. Space Vizzion naznačuje, že nemecká značka sa inšpirovala minimalizmom, ktorý nájdeme v kabíne Tesly Model 3. VW v tejto súvislosti hovorí o úplne „novej“ paradigme intuitívnej použiteľnosti s kompletne digitalizovaným kokpitom.

volkswagen id. space vizzion interier

Zdroj: VW

Predstavenie koncepčného vozidla prebehne v predvečer autosalónu v Los Angeles, a to 19. novembra. Produkčnej verzie sa máme dočkať do konca roku 2021, pričom tá bude prispôsobená európskemu, čínskemu a severoamerickému trhu.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Na Slovensku by sa mal vyrábať cenovo dostupný elektromobil veľkosti VW Polo
Holanďania predstavili combi verziu Tesly Model S. Vyzerá lepšie ako tá britská?
Nový Volkswagen e-up dostal slovenskú cenu, e-Golf zas mega-zľavu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár