VW v tichosti zverejnil informácie o vynovenom elektromobile e-up

0

Dlho avizované elektromobily Škoda Citigoe iV a SEAT Mii Electric už boli predstavené, na skompletizovanie koncernových trojičiek odhalením vynoveného modelu Volkswagen e-up „2020“, však stále čakáme. Zaujímavé pritom je, že o novinke už informujú oficiálne stránky VW pre Nórsko a Holandsko.

Už dlhšiu dobu vieme, že koncern VW ponúkne „nový“ trojlístok mestských elektromobilov, ktoré sú odvodené od najmenších modelov značiek VW, Škoda a SEAT. Vďaka modelom Škoda Citigoe iV a SEAT Mii Electric už vieme, že ponúknu podstatne vyšší dojazd ako pôvodný Volkswagen e-up, z ktorého vychádzajú.

Ten sa pritom vyrába v Bratislave už od roku 2013. Volkswagen si však dáva s oficiálnym predstavením novej verzie načas. Je tak zrejmé, že prioritou sú pre neho pripravované elektromobily úplne novej generácie, ktoré nesú označenie ID.

„Odignorovať“ túto novinku by však bola určite škoda, nakoľko ponúkne veľmi zaujímavý dojazd a pravdepodobne aj pomerne dostupnú cenu. Veď nie každý potrebuje elektrický kompaktný hatchback Volkswagen ID.3 s dojazdom 420 km (WLTP), ktorý navyše stojí „nemalé“ peniaze („do 40 000 €“).

Dojazd cez 250 km

Ako prezrádzajú spomínané stránky, nový Volkswagen e-up ponúkne dojazd 250+ km (WLTP). Na DC nabíjačke s výkonom min. 40 kW sa nabije na 80 % za 1 hod. Cez 7,2 kW „AC-zdroj“ energie to potrvá 4 hodiny. Je tak zrejmé, že e-up bude vybavený rovnakou technikou, akou disponujú jeho koncernoví súrodenci .

Tí pritom ponúkajú výkon 61 kW a batériu s kapacitou 36,8 kWh. Tá dokáže v rámci modelu Škoda Citigoe iV zabezpečiť dojazd 265 km (WLTP), resp. 260 km v prípade SEAT-u Mii Electric. Mohlo by sa tak zdať, že inžinieri VW vyladili nový e-up o niečo menej efektívne. Avšak rozdiely sú minimálne, mohli ich tak spôsobiť drobné odlišnosti, ktoré nesúvisia s pohonnou jednotkou.

Možno 2 verzie

Portál Ecomento informuje, že na nórskej stránke VW niesla novinka donedávna označenie Volkswagen e-up! Range, čo by mohlo teoreticky naznačovať, že by mohla byť k dispozícii aj súčasná verzia s 18,7 kWh a dojazdom 160 km (NEDC). A možno sa snažil výrobca len odlíšiť nové vozidlo od pôvodného. Uvidíme.

Každopádne sa však zdá, že na oficiálne predstavenie novinky by sme si mohli počkať až do septembrového autosalónu vo Frankfurte, kde bude VW prezentovať aj sériovú verziu kompaktného hatchbacku ID.3. V Nórsku a Holandsku sa už dá nový e-up rezervovať, pričom k prvým zákazníkom má doraziť začiatkom budúceho roka. Podobne ako koncernoví súrodenci.

Zdroj titulnej fotografie: VW

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW obhajuje vysokú cenu prvej verzie svojho „ľudového“ elektromobilu
VW ďakuje Tesle a Muskovi. Investuje takmer miliardu do „európskej gigafactory“
VW vybuduje v Európe 36 000 nabíjacích bodov pre elektromobily!

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár