VW e-Golf za výpredajové ceny už aj na Slovensku. Zľava cez 7 000 €

0

Nedávno sme informovali, že automobilka VW začala značne zlacňovať svoj elektrický hatchback Volkswagen e-Golf. A výpredajové ceny dorazili aktuálne aj na Slovensko. Nemecký výrobca bol pritom k Slovákom štedrý.

Volkswagen e-Golf prišiel na trh v roku 2014. O 3 roky neskôr sa dočkal pomerne veľkého faceliftu, ktorý priniesol o 50 % väčšiu batériu (35,8 kWh) či nárast výkonu (z 85 na 100 kW) a krútiaceho momentu (z 270 na 290 Nm). Väčšia batéria pritom znamenala zvýšenie dojazdu z 200 na 300 km (NEDC), resp. 231 km (WLTP). Jeho nástupca, Volkswagen ID.3 je už za dverami, a tak e-Golf ide do výpredaja.

V našom nedávnom článku sme uviedli, že Nemci a Briti sa môžu tešiť z podstatne lacnejšieho modelu Volkswagen e-Golf. Na domácom nemeckom trhu pritom zlacnel o 4 000 € na 31 900 €. V Británii zas o cca 3 000 € na cca 34 500 € (po prepočte z GBP).

No a Slováci si „polepšia“ ešte výraznejšie. Ešte včera svietila v slovenskom cenníku suma cez 37 000 €, pričom výrobca poskytoval na elektromobil časovo obmedzený bonus vo výške 2 000 €. Aktuálna cena je však 34 800 €, pričom bonus predstavuje 5 000 €. Summa summarum, Volkswagen e-Golf vyjde na 29 800 €. Takže v porovnaní so základnou cenníkovou cenou je lacnejší o vyše 7 000 €.

Čo základná výbava?

V štandardnej výbave jedinej dostupnej verzie modelu e-Golf nájdeme napr. 2 nabíjacie káble (pre bežnú domácu zásuvku aj pre 16A zásuvku), palubný počítač „Premium“, rádionavigačný systém „Discover Media“ s 8″ displejom, Car-net na 36 mes. zdarma, adaptívny tempomat, proaktívny bezpečnostný systém, Full LED svietenie, automatickú 2-zónovú klimatizáciu či disky z ľahkých zliatin 6,5Jx16.

Obmedzená akcia

Volkswagen vo svojom cenníku uvádza, že bonus vo výške 5 000 € platí do 31. októbra 2019 alebo do vypredania zásob. V kontexte chystaných slovenských dotácií na nákup elektrických vozidiel v predpokladanej výške 5 000 € to môže byť veľká škoda.

Riaditeľka Odboru priemyselného rozvoja MH SR Andrea Farkašová sa pritom v apríli vyjadrila, že dotačná výzva by mala byť zverejnená v decembri 2019. V závislosti od konkrétnych podmienok výzvy však nemožno vylúčiť, že bude možné požiadať o dotáciu neskôr po uzatvorení zmluvy o kúpe vozidla, napríklad až po jeho prihlásení. Nuž, uvidíme…

Zrejme aj kvôli absencii štátnej dotácie pristúpil VW na väčšiu zľavu na našom trhu ako v Nemecku a Veľkej Británii, kde dotácie fungujú.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nový VW e-up ponúkne dvojnásobný dojazd za nižšiu cenu
VW zverejnil novinky o modeli ID.3, vrátane prvej cenovky
Volkswagen výrazne znížil cenu svojho elektrického modelu e-up

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár