Vietnamský Vinfast uvádza na trh svoj najlacnejší elektromobil VF 5

3

Ambiciózna vietnamská automobilka Vinfast, ktorá sa chce časom zaradiť medzi e-mobility lídrov a ktorá už pôsobí aj v Európe, uviedla na trh svoj ďalší elektromobil Vinfast VF 5 Plus. Tento malý crossover je pritom cenovo najdostupnejším elektrickým modelom značky.

Ako býva zvykom, aj Vinfast začal s väčšími a drahšími elektromobilmi VF 8 (SUV strednej triedy) a VF 9 (SUV vyššej strednej triedy). Potom nasledovali crossovery VF 6 („subkompakt / segment B“) a VF 7 (nižšia stredná trieda). A aktuálne vietnamská automobilka informovala, že prichádza so svojím najmenším elektrickým modelom – Vinfast VF 5 Plus (malý crossover zo segmentu A).

Cieľom modelu Vinfast VF 5 Plus má byť podľa výrobcu zvýšenie popularity elektromobilov, a to tým, že bude dostupný pre širší okruh spotrebiteľov. V domácom Vietname si ho za 9 hod malo rezervovať 3 000 záujemcov. A aktuálne malo uskutočniť objednavku 80 % z nich.

5-miestny Vinfast VF 5 Plus s rozmermi 3 965 x 1 720 x 1 580 mm (dĺžka x šírka x výška) ponúka výkon 100 kW, krútiaci moment 135 Nm, batériu s kapacitou 37,23 kWh, dojazd 300 km podľa zastaralého cyklu NEDC či nabitie z 10 na 70 % za 30 min.

Čo sa týka výbavy, v rámci modelu VF 5 nájdeme 6 airbagov, 17″ disky z ľahkých zliatin, systém samodiagnostiky, podporu OTA, funkciu upozornenia na vniknutie do vozidla či otvorené dvere, detekciu mŕtveho uhla, zadný parkovací asistent či tempomat.

Výrobca na svoju novinku doma ponúka záruku 7 rokov alebo 140 000 km, ako aj služby mobilného nabíjania 24/7, mobilného servisu 24/7, cestnej asistencie 24/7 či celoštátneho systému „non-stop“ servisných dielní.

Vinfast VF 5 Plus stojí na domácom trhu 458 mil. VND (cca 18 000 €) bez batérie, resp. 538 mil. VND (cca 21 000 €) s batériou. Batériu si je možné prenajať za 1,6 mil. VND (cca 62 €) mesačne. Dostupnosť mimo Vietnamu zatiaľ nie je známa. Vinfast má však veľké globálne ambície, a tak by sa model VF 5 mohol časom objaviť aj v Európe.

vinfast vf 5 interier

Zdroj: Vinfast

Zdroj: Vinfast

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Vietnamské elektromobily Vinfast odhalili európske špecifikácie a ceny
Elektromobily Vinfast VF 6 a VF 7 z nižších segmentov prezradili svoje špecifikácie
Dacia Spring dostala novú verziu „Extreme“ s výkonnejším elektromotorom

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár