„Cenovo dostupné“ mini-eSUV z Vietnamu príde zrejme aj do Európy

1

Vietnamská automobilka Vinfast najskôr zaujala ambicióznymi plánmi v oblasti elektromobility, potom predstavením viacerých elektrický modelov, nedávno obrovskou trhovou hodnotou po vstupe na burzu a aktuálne malým elektrickým SUV Vinfast VF 3, ktoré má byť cenovo dostupné.

Vinfast začal svoju púť v oblasti elektromobility veľkými a drahými elektromobilmi. A aktuálne sa zdá, že sa začal zameriavať na menšie a cenovo dostupnejšie modely. Dôkazom môže byť aj malé robustne pôsobiace SUV so vzhľadom offroadu.

Potešiteľné je, že spoločnosť Vinfast pred pár dňami oznámila, že ide o globálny model. Takže by sa mal dostať aj na európsky trh, kde už Vietnamci pôsobia. Európania si pritom aktuálne môžu objednať model Vinfast VF 8 a rezervovať model VF 9. Menšie modely VF 6 a VF 7 majú status „už čoskoro“.

Známe špecifikácie

4-miestny Vinfast VF 3 je najmenším elektromobilom značky, ktorý sa vďaka rozmerom 3 190 x 1 679 x 1 557 mm (dĺžka x šírka x výška) zaradí do segmentu A, kde nájdeme napr. Daciu Spring. Model VF 3 má však na rozdiel od Dacie len 3-dverovú karosériu.

Vinfast v tlačovej správe k modelu VF 3 tiež spomína maximálny dostupný objem batožinového priestoru – 550 l, a to po sklopení zadného radu sedadiel. Základný objem neuvádza. Dá sa však predpokladať, že ten bude minimálny.

Vietnamci tiež uvádzajú, že elektromobil Vinfast VF 3 má veľkú svetlú výšku (hodnotu však zatiaľ nezverejnili), 16″ kolesá, robustnú a praktickú konštrukciu, ako aj „schopnosť prekonávať rôzne typy terénov“. To vyznieva tak, že sa tento model nezľakne ani nespevnených ciest. Avšak len v neďalekom okolí, nakoľko vozidlo bude mať skôr „mestský“ dojazd. Ten totiž Vinfast odhaduje na niečo cez 200 km.

Interiér je minimalistický a poskytnúť má dostatok miesta. Nájdeme v ňom napríklad 10″ displej infotainmentu či systémy Android Auto a Apple Carplay.

vinfast vf 3 interier

Zdroj. VinFast

Dostupnosť a cena

Rezervácie na model Vinfast VF 3 budú v rámci medzinárodných trhov spustené tento rok. Informácie o presnejších termínoch spustenia rezervácií a dodávok, cenách a záručných podmienkach budú podľa vietnamskej automobilky zverejnené v nadchádzajúcom období.

Čo sa týka ceny, Vinfast uvádza, že model VF 3 bude cenovo dostupný mestský elektromobil pre každého. Zázraky ako v rámci čínskeho trhu však nečakajme. Poradca spoločnosti Vinfast pre americký trh Duke Hale totiž pre Automotive News povedal, že Vinfast VF 3 by mohol v USA stáť 20 000 $ (cca 18 400 €) bez DPH „alebo menej“.

vinfast vf 3

Zdroj. VinFast

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Vinfast je 3. najhodnotnejšia automobilka sveta. Ďaleko pred nemeckými značkami
Vinfast uvádza na trh svoj najlacnejší elektromobil VF 5
Vietnamské elektromobily Vinfast odhalili európske špecifikácie a ceny
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Svet “ hore nohami“ !!! Ešte len nedávno posielali Vietnamci Babety do rodnej krajiny, aby sa tam mali na čom voziť, a teraz my budeme dovážať Vinfasty VN3, aby sme sa mali my na čom voziť ?! 🙂

    P.S. S tou cenou ale určite nepochodia !!! 🙂 🙂 🙂

Pridajte komentár