VIDEO: Autopilot Tesla predpovedal nehodu a zabránil ďalšej zrážke

0

Tesla Autopilot vidí budúcnosť. Upozornil na zrážku dvoch vozidiel ešte predtým, než k nej došlo.

Netypickým zážitkom sa „pochválil“ vodič elektromobilu Tesla Model X, Hans Noordsij. Pri cestovaní po holandskej diaľnici, ho systém Tesla Autopilot upozornil zvukovým signálom na nebezpečenstvo, pričom v zápätí začalo vozidlo Tesla samočinne brzdiť. Zhruba sekundu na to, došlo pred jeho vozidlom k hrozivo vyzerajúcej zrážke dvoch automobilov.

A ako je možné, že sa Autopilot zahral na mitickú Pýthiu s Delf? Vďačí za to septembrovej aktualizácii v8.0. V rámci nej bol Tesla Autopilot obohatený o nový systém spracovania radarových signálov. Radarový systém teraz „vidí“ skrz automobil, ktorý ide pred vozidlom Tesla a na základe zložitých algoritmov, dokáže predikovať možné kolízie. Stáva sa tak rozšírením zmyslov vodiča.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VIDEO: premávka očami nového Autopilota Tesla
Nový Autopilot Tesla mení automobil na robota
Vďaka systému Tesla Autopilot došlo k zníženiu nehodovosti o takmer 40 %
Fanúšikovské VIDEO: Nikola Tesla za volantom Tesly Model S
Kobra 11 v podaní Tesly: Majiteľ obetoval svoje vozidlo, aby zachránil život

Účastníkom hrozivo vyzerajúcej nehody, sa podľa slov Hansa Noordsija, našťastie nestalo nič vážne.

Zdroj: electrek.co, titulný obrázok: Schrag

Staňte sa fanúšikom Tesla Motors, elektromobility a inovácií

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár