Elon Musk mení Twitter na platformu „X.com“. Nasledujúce zmeny majú byť radikálne

3

Twitter sa začína meniť na Muskovu vysnenú platformu z pred 24 rokov – „X.com„. Po zásadnej zmene loga, presmerovaniu domény X.com na Twitter a zmene mena hlavného Twitter účtu na „X“, prichádzajú aj vyjadrenia šéfky Twitteru o radikálnej premene tejto sociálnej siete. A Walter Isaacson zverejnil úryvok z novej knihy o Muskovi, ktorý sa týka plánu premeny Twitteru na „X.com“.

Elon Musk cez víkend avizoval zmenu loga sociálnej siete Twitter. A aktuálne odhalil nové logo „X“, ktoré nahrádza známeho modrého vtáčika. Na oko kozmetická zmena však predznamenáva radikálnu premenu platformy a naznačuje, že Twitter sa premení na Muskovu vysnenú platformu X.com. Na začiatok sa pritom na „X“ mení aj názov oficiálneho účtu Twitteru.

X.com

Doména X.com aktuálne smeruje na sociálnu sieť Twitter. Ide pritom o Muskovu doménu, pod ktorou v roku 1999 spustil online banku, ktorej následné zlúčenie so spoločnosťou Confinity viedlo k spoločnosti a platobnému systému PayPal, ktorý predznamenal internetové platby, tak ako ich poznáme dnes.

Musk mal pritom s X.com a následne so spoločnosťou PayPal obrovské plány, ktoré však v tej dobe nenašli pochopenie v predstavenstve PayPal-u. A aktuálne všetko nasvedčuje tomu, že tieto plány chce Musk zrealizovať aj vďaka platforme Twitter.

Vyjadrenie šéfky Twitteru

Pred pár hodinami šéfka spoločnosti Twitter Linda Yaccarino informovala o „výnimočne zriedkavej premene“. V rámci nej sa má sociálna sieť Twitter zmeniť na „globálne námestie“. Podobné slovné spojenia pritom Musk používal ešte pred kúpou spoločnosti Twitter.

A dodala: „X je budúci stav neobmedzenej interaktivity – sústredený na audio, video, posielanie správ, platby/bankovníctvo – vytvárajúci globálny trh pre myšlienky, tovar, služby a príležitosti. X poháňaný umelou inteligenciou nás všetkých spojí spôsobmi, ktoré si ešte len začíname predstavovať.“  

Šéfka Twitteru (či „X“…) tiež uviedla, že zmeny zavedené v uplynulých 8 mesiacoch boli len začiatkom. Premena Twitteru totiž nemá mať žiadne hranice a soc. sieť sa má stať platformou, ktorá dokáže poskytnúť „no… všetko“.

Walter Isaacson to vedel už skôr

Na aktuálne správy ohľadom Twitteru zareagoval aj autor novej biografie o Elonovi Muskovi, Walter Isaacson. A to zverejnením úryvku z tejto knihy, ktorá sa ešte len chystá na trh. V ňom napr. uviedol, že Musk prišiel s „veľkolepým konceptom X.com“ v roku 1999.

Malo pritom ísť o komplexný online obchod pre všetky finančné potreby ako bankovníctvo, digitálne nákupy, „šekovanie“, kreditné karty, investície a pôžičky. Transakcie sa pritom mali uskutočňovali okamžite, bez čakania na zúčtovanie platieb.

Isaacson tiež uviedol, že Musk mu ešte pred prevzatím spoločností Twitter napísal, že ho plánuje zmeniť na X.com. A Twitter má byť len nástrojom na urýchlenie jeho pôvodných plánov z pred 24 rokov, ktoré mal s platformou X.com. Tzn., že z Twitteru sa má stať „kombinácia finančnej platformy a sociálnej siete“. Musk pritom dúfa, že tým pomôže aj demokracii a občianskemu diskurzu.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk spustil ďalší startup – xAI, ktorý bude spolupracovať aj s Teslou a Twitterom
Muskov nový Master plán bude zahŕňať aj ďalšie jeho firmy. Naznačuje to zlúčenie do holdingu?
Elonovi Muskovi sa podarilo kúpiť Twitter, ktorý sa spočiatku bránil „jedovatou pilulkou“
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár