Prvý obrázok tunelovacej mašiny Elona Muska

0

Ako sme nedávno písali, Elon Musk to myslí s kopaním mestských dopravných tunelov naozaj vážne. Už vieme, že pracuje na vývoji tunelovacieho stroja, ako aj hĺbení tunela, ktorý bude viesť od sídla jeho spoločnosti SpaceX, k diaľnici smerujúcej na Letisko LAX. Aktuálne informácie hovoria o tom, že Elon skutočne začal s prácami, a to skôr ako vyhlasoval. Dôkazom je prvá fotografia tunelovacej mašiny, ktorá je súčasťou „štartovacej“ diery v areáli SpaceX. Tú uverejnil Musk pred pár hodinami, prostredníctvom svojho konta na Twitteri, s komentárom „Minecraft“.

Elon Musk sa nechal v minulosti počuť, že skúma fyzikálne možnosti hĺbenia tunelov. Podľa neho je možné postaviť tunelovací stroj, tzv. TBM (Tunnel Boring Machine), ktorý dokáže raziť podzemné cesty 5 až 10-krát rýchlejšie ako súčasné mašiny.

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár