8-miestne elektro-SUV s dojazdom cez 1100 km? Toto sľubuje neznámy Triton

5

Elektromobilita priťahuje aj spoločnosti, ktoré nemajú skúsenosti s výrobou automobilov. Jednou z nich je aj americká firma Triton Solar, ktorá oznámila spustenie predobjednávok na svoj prvý elektromobil Triton Model H s doslova neuveriteľnými špecifikáciami. Tie môžu vzbudzovať pochybnosti.

Spoločnosť Triton Solar so sídlo v New Jersey, ktorá sa špecializuje na skladovanie energie prostredníctvom batérií a energetickú infraštruktúru, aktuálne uverejnila tlačovú správu, v ktorej uvádza, že „už“ 18 mesiacov pracuje na projekte obrovského 8-miestneho elektrického SUV s dojazdom cez 1 100 km a ďalšími extrémnymi parametrami.

Elektromobil od Triton Solar, resp. jej dcérskej spoločnosti Triton-EV má disponovať rozmermi 5,69 x 2,06 x 1,88 m (dĺžka x šírka x výška), rázvorom 3,3 m a batožinovým priestorom 5 663 l. Spomínaný nevídaný dojazd 1 100+ km má zabezpečiť 200 kWh batéria. Vzhľadom na rozmery a hmotnosť (pohotovostná hmotnosť 3 492 kg) by teda muselo byť toto vozidlo naozaj výnimočne efektívne.

O batérii toho moc nevieme. V popise spoločnosti sa v tejto súvislosti uvádza len to, že batéria má mať polovičnú veľkosť a hmotnosť v porovnaní s bežne dostupnými batériami. Tiež tu nájdeme zmienku o tom, že tím Triton-EV tvoria inžinieri, ktorí vyvinuli v Indii prvú elektrickú formulu.

Aby bola zabezpečená ťažná kapacita 11,8 tony má byť Triton Model H vybavený až 4 elektromotormi s celkovým výkonom 1 500 konských síl. Vďaka tomu má tiež ponúknuť zrýchlenie z 0 na 60 mph (97 km/h) za 2,9 s.

Rezervačný poplatok 5 000 + 135 000 $

Na stránke spoločnosti Triton-EV je už dokonca možné tento doslova neuveriteľný elektromobil, ktorý zatiaľ poznáme len v podobe počítačových rendrov a sľubovaných špecifikácií, predobjednať. Prvých 100 zákazníkov má dostať špeciálnu limitovanú edíciu, pričom tí musia uhradiť prvotný rezervačný poplatok 5 000 $ a následne do 5 dní ďalších 135 000 $.

To vzhľadom na v podstate neznámu spoločnosť nepôsobí moc dôveryhodne, aj keď sa dá na druhú stranu pochopiť, že firma potrebuje vysoký kapitál na realizáciu svojho zámeru. Ako však uvádza portál Insideevs, ktorý upozornil na tlačovú správu od Triton Solar, tento projekt sa zatiaľ javí skôr ako „marketingový test“. My dodávame, že tiež môže ísť o pokus, ako spropagovať skutočné podnikanie tejto spoločnosti, ktorá sa venuje predovšetkým batériovým úložiskám.

Nuž, keď odhliadneme od možnej ceny, špecifikácie elektromobilu Triton Model H sa zdajú byť príliš dobré na to, aby to bola pravda. Každopádne, bodaj by sa naša nedôverčivosť napokon ukázala ako neopodstatnená…

Zdroj: Triton Solar

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Obrovské luxusné „elektro-SUV“ z Číny, s dojazdom 600+ km, ide do výroby
Elektrický Hummer ako SUV aj pickup s obrovskou batériou a ultra-nabíjaním
Tesla Roadster 2 bude mať vyšší dojazd ako sľubovaných 1 000 km

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár