Chcete naozaj exkluzívny elektromobil? Fínsky startup má riešenie

3

Fínska spoločnosť Tritium Automotive hovorí, že ponúkne najviac prispôsobiteľné superauto na svete. Pôjde pritom o naozaj vzácny elektromobil s poriadnou cenovkou.

Prezentovaný koncept vozidla môže evokovať vozidlá značky Lamborghini. To však nie je podstatné, nakoľko zákazník si môže prispôsobiť dizajn vozidla podľa svojich preferencií. Na šasi z ľahkého rúrkového rámu si totiž môže vybrať prispôsobiteľné panely karosérie, a to aj po prevzatí vozidla.

Elektromobil od Tritium pritom ponúkne výkon 671 konských síl a dojazd 300 km. Fínska spoločnosť dodáva, že na jeho vývoji sa podieľali experti z mnohých oblastí, ako napríklad dizajnéri luxusných jácht či špecialisti na high-end audio.

Za exkluzivitu sa zjavne platí

Tritium plánuje svoje elektrické „superauto“ predstaviť v júli v Monaku. To sa zdá byť celkom vhodné miesto, vzhľadom na cenovku pre „horných 10 000“. Veď vôbec prvé vozidlo od fínskeho startupu bude stáť 1,1 mil. €.

Vzhľadom na doteraz odhalené špecifikácie sa to zdá byť naozaj ambiciózna cena, vzhľadom na športové elektromobily, ktoré chystá konkurencia. Uvidíme teda, či si Fíni získajú zákazníkov prispôsobiteľnosťou vozidiel, výsledkom čoho bude to, že každé z nich bude unikát.

Teoreticky by to nemusel byť až taký problém, keďže spoločnosť plánuje vyrobiť len 11 kusov „najprispôsobiteľnejšieho superauta na svete.“

Ako sme však už naznačili, v segmente „superšportových“ elektromobilov čaká vozidlo od Tritium konkurencia z iného súdka. A to napríklad podstatne lacnejšia Tesla Roadster 2 s extrémnymi parametrami či ďalšie šialene rýchle modely ako Lotus EvijaRimac C_Two, Pininfarina Battista alebo Aspark Owl. A konkurent by mohol prísť aj z domovského Fínska, a to v podobe modelu Toroidion 1070.

Zdroj: Carbuzz

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Japonský vyzývateľ Tesly Roadster 2 má byť najvýkonnejším autom sveta
Bulhari predstavili elektrický roadster, ktorý vystrelí na „stovku“ za 2,7 s
Sériová Tesla Roadster 2 bude ešte šialenejšia ako predstavený prototyp

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Škoda tej vidiny rýchleho zisku pre takéto startupy.. To ľudstvu nijak nepomôže.. Ale možno sa z toho bude dať odkopírovať aspoň istá jednoduchosť „stavania/skladania“ si kusov karosérie podľa vkusu.. Teoreticky i to sa dá zrobotizovať.

  2. Takže až 11 vyrobených kusov. No paráda. Žeby sa tam jednalo o takú vzácnosť – mať niečo, čoho je iba 11 kusov na svete? A tomu zodpovedajúca cena? No ja neviem…
    Ten počet mi tak trochu pripomína najslávnejšiu a zároveň najdrahšiu známku na svete – modrý maurícius, ktorých je 12 kusov. Na druhom mieste je o niečo málo lacnejší červený maurícius, ktorých je 14 kusov.
    Vždy sa jedná o milióny dolárov…

  3. No vidíte… Doteraz som čakal na nejaké dlhé kombičko a nadrbú sem toto… A tá cenovka :)… Ale ako športový kúsok ujde… Len ten predok s tými ledkami… No nič… Možno niekomu sa to páči…

Pridajte komentár