Toyota ukázala viac zo svojho chystaného elektrického offroadu Compact Cruiser

4

Koncept elektrického offroadu Toyota Compact Cruiser získal ocenenie za dizajn. Pri tejto príležitosti výrobca zverejnil aj nové fotografie.

Koncom minulého roka spoločnosť Toyota ukázala 16 koncepčných elektromobilov. Oznámila pritom, že do roku 2030 plánuje uviesť na trh 30 elektrických modelov. A medzi prvými predstavenými konceptmi bol aj elektrický offroad Toyota Compact Cruiser.

No a Toyota sa aktuálne pochválila, že Compact Cruiser získal ocenenie v rámci Car Design Award 2022 v kategórii najlepší dizajn koncepčného vozidla. Dizajn pritom navrhol európsky dizajnérsky tím spoločnosti Toyota z francúzskeho Nice.

„Po počiatočnej fáze kontaktu s elektromobilmi budú ľudia chcieť vozidlá s nulovými emisiami, ktoré budú vypovedať o ich osobnosti a vyjadrovať ich životný štýl. A Compact Cruiser je dokonalým príkladom tohto trendu,“ uviedol Simon Humphries, generálny manažér pre dizajn spoločnosti Toyota.

Inšpirovaná klasikou

Toyota Compact Cruiser podľa výrobcu vychádza zo silného dedičstva značky v oblasti offroadov a je navrhnutá tak, aby podporila životný štýl zákazníkov, na ktorých cieli. Tými majú byť mladí ľudia pracujúci v mestách, ktorí radi trávia svoj voľný čas aktivitami v prírode.

Preto má tento model pohon všetkých kolies, ako aj robustný a odolný exteriér. Inšpirovaný je pritom „klasikou“ – modelom Toyota Land Cruiser prvej generácie, vrátane siluety a jednoduchých pevných častí karosérie.

Toyota zatiaľ nezverejnila žiadne špecifikácie elektromobilu Compact Cruiser. A nepoznáme ani termín možného príchodu na trh, ak sa teda tento koncept pretaví do sériového vozidla.

toyota compact cruiser

Zdroj: Toyota

Zdroj: Toyota

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Toyota bZ4X ponúkne vyšší ako odhadovaný dojazd a záruku na batériu až 1 milión km
Mercedes-Benz EQG sa otáča ako tank a dostane batériu novej generácie
VW Group zakladá značku Scout pre „odolné“ elektromobily

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Inšpirovaný je pritom „klasikou“ – modelom Toyota Land Cruiser prvej generácie, vrátane siluety a jednoduchých pevných častí karosérie.

    Mne pripomína skôr Jeep.

  2. Áno, výrazný dizajn, ale nezatúžil som takéto auto mať! A to ešte ani neprišla reč na to, že by som si ho mal zaplatiť !!! 🙂

Pridajte komentár