Prvý globálny elektromobil od Toyoty dostal slovenský cenník. Wallbox je zdarma

8

Zdá sa, že Toyota sa pomaličky začína prebúdzať z e-mobility spánku, pričom jej prvý „globálny“ elektromobil Toyota bZ4X sa chystá na trh. A to aj na ten slovenský. Spoznali sme pritom už aj „predpredajný“ cenník pre varianty dostupné u nás. A zákazník si bude môcť vybrať z nabíjacieho príslušenstva „zdarma“.

Spoločnosť Toyota nám koncom minulého roka ukázala 16 batériových elektromobilov. 15 z nich bolo koncepčných, ten zostávajúci sa však chystá do predaja. A to kompaktné elektrické SUV Toyota bZ4X.

Toyota v rámci predstavenia tohto modelu spomínala 2 verzie. Obe budú vybavené batériou s kapacitou 71,4 kWh. Najväčší rozdiel sa týka pohonného systému. Základná verzia disponuje pohonom prednej nápravy, „odhadovaným“ dojazdom okolo 500 km WLTP (zatiaľ nebol homologovaný), výkonom 150 kW, krútiacim momentom 265 Nm, zrýchlením z 0 na 100 km/h za 8,4 sekundy či maximálnou rýchlosťou 160 km/h.

Druhá verzia ponúkne pohon oboch náprav, „odhadovaný“ dojazd okolo 460 km (WLTP), výkon 160 kW, krútiaci moment 336 Nm, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 7,7 sekundy či maximálnu rýchlosť 160 km/h. Obe verzie podporujú nabíjanie max. výkonom 150 kW (nabitie z 0 na 80 % za 30 min). Palubná nabíjačka poskytne výkon 6,6 kWh. Neskôr má byť dostupná príplatková 11-kW „palubka“.

Slovenská ponuka

Obe spomínané verzie budú dostupné aj na slovenskom trhu. A to v rôznych stupňoch výbavy. V „predpredajnom“ cenníku pre náš trh nájdeme 4 stupne výbavy. Cenovo najdostupnejším modelom bude „predokolka“ vo výbave „Dynamic“ s cenou od 47 990 €. Tá obsahuje napr.:

 • „Súbor bezpečnostným prvkov Toyota“
 • Predné a zadné LED svetlá
 • Automatické diaľkové svetlá (AHB)
 • Dvojzónovú automatickú klimatizáciu s tepelným čerpadlom
 • Bezkľúčové odomykanie a „štartovanie“
 • Zadnú parkovaciu kameru
 • Automatické parkovanie Advanced Park
 • Inteligentný adaptívny tempomat
 • Automatické stierače
 • Cloudovú online navigáciu Connected s predplatenými dátami na 4 roky
 • Podporu Apple CarPlay a Android Auto
 • 18″ zliatinové disky kolies
 • Alarm so senzormi vniknutia, imobilizér
 • Kábel pre nabíjanie z domácej zásuvky

Verzia s pohonom oboch náprav bude dostupná od 2. stupňa výbavy Prestige, a to za cenu od 54 790 €. Tento stupeň výbavy ponúkne navyše napr.:

toyota bz4x vybava

Zdroj: Toyota

Toyota tiež informuje, že ku všetkým dostupným variantom (viď obrázok nižšie) poskytne nabíjací wallbox s výkonom 22 kW zdarma (inak stojí 670 €). Alebo si môže zákazník namiesto wallboxu vybrať 7,5-metrový nabíjací kábel pre nabíjanie na verených nabíjacích staniciach.

toyota bz4x cena

Zdroj: Toyota

Elektromobil Toyota bZ4X je možné aktuálne na Slovensku rezervovať. Na rezervačnej stránke nájdeme obe verzie vo výbavách Prestige a Executive. Tu sa však môžu ceny líšiť od spomínaných cenníkových. Na margo cien na „rezervačnej“ stránke pritom Toyota uvádza: „Uvedené ceny sú orientačné a nenahrádzajú obchodnú ponuku. Záväzné ceny vám poskytne autorizovaný partner Toyota.“

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Toyota ukázala 16 koncepčných elektromobilov. Do roku 2030 chystá 30 batériových modelov
Toyota oznámila svoju 11,5-miliardovú batériovú stratégiu. Vyvíja 3 typy batérií
Vodíkové spaľovacie motory podľa Hondy nedávajú zmysel. Toyota má iný názor

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

8 komentárov

 1. Nekúpim, ale rád uvidím, s čím sa Toyota predstaví. Dosť na tom záleží, lebo to naznačí, koľko Toyota zmeškala, resp. medzičasom dobehla.

Pridajte komentár