Turecký Togg predstavil kompaktný elektrický sedan T10F s dojazdom až 600 km

4

Turecká automobilka Togg, ktorá vznikla pod záštitou tamojšej vlády, predstavila svoj druhý elektromobil. A to kompaktný elektrický sedan Togg T10F so zaujímavými špecifikáciami a zaujímavou technologickou výbavou.

Za „elektromobilkou“ Togg, ktorá má pomerne ambiciózne plány, stojí spoločný podnik 5 tureckých firiem, ktorý tvoria spoločnosti BMC – výrobca nákladných vozidiel a výzbroje, Anadolu Grubu – výrobca licenčných automobilov zahraničných značiek, Kiraca Holding – pôsobí aj v oblasti automobilového priemyslu, Turkcell – telekomunikačná spoločnosť a Zorlu – spoločnosť s tretím najväčším priemyselným a finančným podielom v krajine. A pri napĺňaní plánov pomôže tureckej automobilke aj aktuálne predstavený elektrický sedan Togg T10F.

Dostupné verzie

Turecká automobilka Togg na svojom oficiálnom webe uvádza, že model T10F bude dostupný s pohonom zadnej nápravy (RWD), ako aj pohonom oboch náprav (AWD).

Verzia RWD ponúka výkon 160 kW, krútiaci moment 350 Nm, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 7,2 s, odhadovaný dojazd až 600 km (zrejme na základe metodiky WLTP). Verzia AWD disponuje výkonom 320 kW, krútiacim momentom 700 Nm a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 4,6 s. Togg tiež spomína, že max. nabíjací výkon vozidla je 180 kW a nabitie z 20 na 80 % má trvať 28 min.

Interiér a výbava

Interiér elektromobilu Togg T10F ovládla „displejománia“. Nájdeme v ňom totiž až 4 obrazovky. Digitálny prístrojový panel vodiča má uhlopriečku 12,3″, delený displej infotainmentu celkovo 29″ a dodatočný centrálny displej, ktorý zrejme slúži na ovládanie základných prvkov vozidla, má uhlopriečku 8″.

togg t10f interier

Zdroj: Togg

Togg tiež uvádza, že v rámci interiéru nájdeme aj inteligentnú sociálnu kameru, vysokorýchlostný internet, Wi-Fi hotspot či technológiu digitálneho kokpitu s procesorom Snapdragon. A určite poteší funkcia V2L, vďaka ktorej je možné napájať elektrické zariadenia energiou z trakčnej batérie vozidla. Výkon zásuvky však nepoznáme.

togg t10f interier

Zdroj: Togg

Ďalšie špecifikácie

S ďalšími infomáciami ohľadom modelu Togg T10F prichádza web Ecomento, ktorý čerpal aj zo správy portálu Automotive News. Vďaka týmto zdrojom sa dozvedáme, že elektrický sedan od Togg disponuje batériami s kapacitou 52,4 kWh a 88,5 kWh.

Zdá sa pritom, že základná verzia RWD s kapacitne menšou batériou ponúkne dojazd 350 km (WLTP) a verzia AWD vybavená 88,5-kWh zabezpečí dojazd 530 km (WLTP). Dozvedáme sa tiež, že koeficient odporu vzduchu modelu T10F je menej ako 0,23.

togg t10f

Zdroj: Togg

Cena modelu Togg T10F zatiaľ nie je známa. Jeho SUV súrodenec Togg T10X sa na domácom trhu predáva za ceny v rozsahu cca 43 400 až 55 300 € (po prepočte), takže sedan by mohol stáť o niečo menej. Čo sa týka dostupnosti elektromobilov Togg mimo Turecka, tie budú podľa Automotive News k dispozícii najskôr v Nemecku (koncom tohto roka), Francúzsku, Taliansku, Holandsku a Švédsku.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvý turecký elektromobil odhalil meno, špecifikácie aj ceny
Elektromobily Izera od poľskej „štátnej“ automobilky sa oneskoria
Spoločný elektromobil od Sony a Hondy má byť bližšie k výrobe
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

Pridajte komentár