Zajazdite si na unikátnych e-autách spolu s Clarksonom, Hammondom a Mayom

0

Máte radi ex-trojicu zo seriálu Top Gear, ktorá v súčasnosti pracuje na 3. sérii The Grand Tour a e-autá, pričom hranie videohier vám nie je úplne cudzie? Ak áno, máme pre vás vynikajúcu správu. Na svet sa totiž chystá videohra, v ktorej budete môcť spolu s Clarksonom, Hammondom a Mayom šoférovať výnimočné elektrické autá.

Samozrejme, že hra s príznačným názvom The Grand Tour Game nie je len o e-autách, avšak v prvých dvoch sériách ich bolo mnoho. A tak budeme môcť vyskúšať skutočne unikátne kúsky, teda aspoň virtuálne. A to na tých istých tratiach, ako v seriáli a s komentármi „svätej“ trojice.

V rámci oficiálneho popisu hry nájdeme nasledovné: „Prostredníctvom Hry The Grand Tour si môžete vyskúšať prácu Clarksona, Hammonda a Maya, a to bez toho, aby vás sprevádzali ďalší muži stredného veku.“

Clarkson a spol o hre

„Jednoducho môžete byť s nami“, hovorí o koncepte hry James May. Richard Hammond dodáva: „Budú tam všetky úlohy a zážitky, ktoré sme zažili. Za volantom áut však budete vy.“ Jeremy Clarkson dopĺňa popis hry slovami: „Ak ste chceli ísť niekedy s nami, táto hra vás k nám dostane najbližšie, ako to ide.“

Aké autá sa vám dostanú pod „ruky“?

V hre The Grand Tour Game budete môcť šoférovať vozidlá z prvých dvoch sérií, pričom každý piatok v priebehu vysielania 3. série sa odomknú nové autá a trate z jednotlivých dielov. Za to si však treba priplatiť.

Nás teší, že v prvých dvoch sezónach sa objavilo množstvo výnimočných elektrifikovaných automobilov. Budete si tak môcť vyskúšať elektrický Rimac Concept One, na ktorom mal Richard Hammond vážnu nehodu a ktorý zhorel do tla. Sme veľmi zvedaví, ako bude spracovaný práve tento incident. No a samozrejme aj na správanie hyperšportového chorvátskeho elektromobilu s výkonom 1 224 koní.

Nemej tak aj na súboj hybridných superáut LaFerrari, Porsche 918 a McLaren P1. Taktiež by sme sa mali dostať k Tesle Model X, ktorú otestoval Jeremy v 10. dieli 2. série. Ako sa mu pozdávala si môžete prečítať v našom článku „Jeremy Clarkson otestoval Teslu Model X. Čo na ňu hovorí?„. Tešiť sa môžeme aj na hybridnú Hondu NSX so 4 elektromotormi.

Dostupnosť hry

Okrem riešenia zadaných úloh bude možné v rámci hry hrať aj multiplayer so 4 hráčmi. A to na jeseň, v čase spustenia 3. série, kedy sa dostane hra do predaja. Zahrať si ju bude možné prostredníctvom konzol PS4 a Xbox One.

Prvotné správy síce naznačujú, že by mala byť dostupná len pre americký, britský, nemecký a francúzsky trh, nevidíme však dôvod, prečo by sa nemala hra dostať do globálneho predaja. Minimálne neskôr, keď tvorca hry (Amazon) dodatočne vyrieši potrebné licencie.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Spolutvorca Top Gear otestoval závodnú Teslu Model S. Čo hovorí?
Jeremy Clarkson z Top Gear otestoval Teslu Model X. Čo na ňu hovorí?
Nehoda Richarda Hammonda ovplyvnila “dizajn” elektromobilu Rimac C_Two

Zdroj: Auto, titulná fotografia: Amazon

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár