Elon Musk zverejnil prvé video podzemného dopravného tunela pod SpaceX

0

Podzemný dopravný tunel, ktorý buduje Muskova spoločnosť The Boring Company v Kalifornii, je takmer dokončený. Dôkazom je video, ktoré uverejnil Elon Musk. 2,7 km dlhý skúšobný tunel by mal viesť od ďalšej Muskovej spoločnosti SpaceX na medzinárodné letisko v L.A. Elon taktiež prisľúbil skoré jazdy pre verejnosť, ktoré budú zdarma.

Podľa ďalších informácií od Elona Muska projekt tunela aktuálne čaká na konečné schválenie regulačných orgánov. Ak sa tak stane, spoločnosť The Boring Company ponúkne verejnosti možnosť bezplatných demonštračných jázd. A to už „za niekoľko mesiacov“.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
The Boring Company bude predávať eko-stavebnicu, z ktorej postavíte skutočný dom
Tunelovacia spoločnosť Elona Muska, Boring Company, uzavrela dohodu s vládou SR!
Francúzsko nám vyfúklo Hyperloop. Testovacia trať sa aktuálne stavia v Toulouse

Urban Loop – futuristická podzemná doprava

Hlavným zámerom spoločnosti The Boring Company a jej tunelov je rýchla, efektívna, bezemisná a plynulá doprava, v rámci ktorej neuviaznu cestujúci v zápche. Odklon časti cestujúcich „pod zem“, by navyše odbremenil bežnú mestskú premávku.

Elon Musk aktuálne taktiež potvrdil svoje nedávne slová, že tunely The Boring Company budú prioritne zamerané na cestujúcich, ktorí nevlastnia automobil. Tých plánuje prepravovať podzemným systémom Urban Loop. Prepravným prostriedkom bude futuristický „minibus“ poháňaný elektrinou, ktorý dokáže vyvinúť rýchlosť 200 km/h. Podľa Elona bude stáť preprava systémom Urban Loop menej ako bežným autobusom.

Zdroj: Teslarati

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár