Elon Musk bude predávať eko-stavebnicu, z ktorej postavíte sfingu či skutočný dom

0

Na zabezpečenie finančných prostriedkov už predávala najnovšia spoločnosť Elona Muska, The Boring Company, šiltovky či plameňomety. Teraz chystá „dospelácku“ stavebnicu, ktorej diely budú vyrobené zo zeminy vyťaženej pri hĺbení tunela pod SpaceX. Postaviť si budete môcť sfingu, pyramídu či skutočný dom. Využiteľná je však aj na humanitárne účely.

„Nový merch The Boring Company už čoskoro. Bude sa jednať o zámkové tehly na spôsob LEGO kociek v životnej veľkosti, vyrobené z tunelovej zeminy. Tie je možné použiť na stavbu sôch či budov. Sú tak silné, že odolajú seizmickej záťaži štátu Kalifornia. Vďaka svojej dutosti sú však ľahké,“ povedal Elon Musk prostredníctvom svojho Twitter konta.

Humanitárne využitie

Táto stavebnica nie je len ďalším „rýchlokvaseným“ produktom na zabezpečenie finančných prostriedkov. Spoločnosť „stavebnicu“ testuje už dlhšiu dobu. Bloky môžu byť podľa Muska použité na humanitárne účely, napríklad na výstavbu lacných domov.

„Bloky majú precíznu povrchovú úpravu, takže 2 ľudia by mohli postaviť vonkajšie steny malého domu za cca 1 deň,“ dodáva Elon.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model X ťahá z tunela Elona Muska náklad s hmotnosťou 113 ton | VIDEO
Elon Musk spustil predaj príručného plameňometu. Za 24 hodín zarobil 2 milióny dolárov!
Prvý obrázok tunelovacej mašiny Elona Muska | FOTO

Ekologická výstavba

Tehly od The Boring Company majú aj ďalší, ekologický rozmer. Po prvé riešia problém, čo s vyťaženou zeminou, čiže sa jedná o istú formu recyklácie. Po druhé, dajú sa použiť namiesto betónových častí tunelov a iných stavieb. A ako vieme, pri výrobe betónu vzniká až 4,5 % celosvetovo vyprodukovaných emisií skleníkových plynov. Nejedná sa pritom o nič nové, budovy sa stavajú zo zeminy už tisíce rokov.

1. stavebnica s tematikou Egypta

No a na akú konkrétnu stavebnicu sa môžeme tešiť na začiatku? Elon Musk sľubuje, že prvá stavebnica od The Boring Company bude mať tematiku starého Egypta. Postaviť si budete môcť napríklad sfingu, pyramídu či chrám boha Hora.

Zdroj: Teslarati

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár