Tunelovacia spoločnosť Elona Muska, The Boring Company, uzavrela dohodu s vládou SR!

4

Vízie Elona Muska nenechávajú chladnými ani našich najvyšších politických predstaviteľov. Dôkazom je čerstvé memorandum o spolupráci medzi vládou SR a Muskovou spoločnosťou The Boring Company. Tá realizuje podzemné dopravné tunely pre odbremenenie preťaženej mestskej dopravy.

Spoločnosť The Boring Company aktuálne buduje skúšobný tunel pod sídlom ďalšej Muskovej firmy SpaceX. Ten má viesť priamo z jeho kancelárie na losangeleské letisko. Tým sa chce vizionár vyhnúť dopravným zápcham. The Boring Company taktiež získala povolenie na výkopové práce na tuneli, ktorý ma prepojiť Washington a New York dopravným systémom Hyperloop. Slovenský projekt by však mal dostať prednosť.

Slováci využijú Muskovú spoločnosť inak

Na prvý pohľad majú podobný zámer ako Musk aj naši politici. Tí chcú totiž, aby spoločnosť vybudovala sieť tunelov, ktoré budú ústiť pri letisku M. R. Štefánika v Bratislave. V pláne je viacero trás, ktoré však majú spoločný začiatok. A to pod budovou Národnej rady Slovenskej republiky.

Podľa predsedu vlády P. Pellegriniho, ministra vnútra T. Druckera a ministra dopravy Á. Érseka by mala priniesť sieť tunelov pod NR SR potrebnú bezpečnosť pre predstaviteľov vlády SR v súčasnej napätej politickej a spoločenskej situácii.

the boring company slovensko

Tunelovacia mašina spoločnosti The Boring Company v tuneli pod SpaceX. Zdroj: SpaceX

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model X ťahá z tunela Elona Muska náklad s hmotnosťou 113 ton | VIDEO
Elon Musk bude predávať eko-stavebnicu, z ktorej postavíte sfingu či skutočný dom
Prvý obrázok tunelovacej mašiny Elona Muska | FOTO

3 trasy

Predstavitelia vládnej koalície navrhujú hneď niekoľko trás. Prvá by mala viesť z NR SR cez komplex Bonaparte na letisko M. R. Štefánika. Druhá zas cez bratislavskú Dúbravku, kde má zhodou okolností luxusnú vilu šéf národniarov A. Danko, taktiež na bratislavské letisko. Posledný projekt má dokonca medzinárodné ambície. Má totiž viesť z NR SR cez Šamorín na Balaton a do maďarskej puszty. Podržanie vlády bude niečo stáť…

Ministerka Matečná prisľúbila dotácie

Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, G. Matečná, prisľúbila tunelovacej spoločnosti Elona Muska dotácie z Poľnohospodárskej platobnej agentúry. Tie bude môcť The Boring Company čerpať ako na pôdu pod zemou, tak aj na pôdu či iné plochy nad tunelom. 

Veríme, že Slovensko neostane nič dlžné povesti krajiny s prevratnými inovácimi v oblasti tunelovania a už čoskoro sa dočkáme siete bezpečnostných dopravných tunelov od The Boring Company.

Zdroj: 1. apríl 😉

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

Pridajte komentár