Prvý mexický elektromobil sa chystá do výroby. Má stáť 18 000 $

2

Spoločnosť LM & TH Automoviles sa pripravuje na výrobu prvého, od základu mexického elektromobilu menom Thalia. A to aj napriek extrémne nízkemu dopytu po elektrických vozidlách v tejto krajine. Potenciálnych zákazníkov bude chcieť výrobca presvedčiť zrejme aj svojím lokálpatriotizmom.

Mexický podnikateľ Polo Ortiz a jeho syn Leopold, ktorý vlastní spoločnosť LM & TH Automoviles, plánujú prvý elektromobil navrhnutý a vyrobený v Mexiku, a to za pomoci mexických pracovníkov a mexických dielov.

„Máme to v génoch, je to 100-ročná tradícia,“ hovorí Polo Ortiz pre Fronteras Desk. Polo je pritom rovnako ako jeho otec automobilový závodník. A teraz pomáha svojmu synovi Leopoldovi s návrhom a stavbou 2-dverového elektrického kupé Thalia.

Od elektrobicyklov k elektrickému automobilu

Mexický elektromobil sa má dostať do produkcie v budúcom roku, pričom jeho výrobca, spoločnosť LM & TH Automoviles, sa špecializuje na elektrické bicykle a trojkolky. Snom Ortizovcov však bolo vyrábať elektrické automobily, a ten sa im zrejme splní.

Vysnený elektromobil bude pritom pomenovaný po Leopoldovej dcére, Thalii. Ortizovci sú pritom hrdí na to, že ich elektromobil sa stane prvým autom v histórii Mexika, ktoré tam bolo navrhnuté, vrátane základných náčrtov a výroby prototypu, a ktoré sa zároveň dostane do produkcie.

Polo hovorí, že výzvou je pre nich výroba vozidla zo 100 % mexických dielov. Dodáva pritom, že niektoré sady dielov kúpili v USA, pričom potom zistili, že pochádzajú z Číny. Takže sa snažia tieto diely získať priamo z Číny (asi 20 %), zároveň sa však pokúšajú nájsť mexického dodávateľa.

Spočiatku len 1 auto denne. Prečo?

Mexický elektromobil Thalia sa má predávať za cenu okolo 18 000 $. Spočiatku len vo väčších mexických mestách. Neskôr bude spustený online predaj do iných regiónov a krajín. Špecifikácie vozidla žiaľ nepoznáme. Malo by však ísť o metské vozidlo s „mestským“ dojazdom, aj napriek tomu, že je to 2-dverové kupé.

Prvotný produkčný cieľ 30 ks mesačne na prvý pohľad zarazí. Treba si však uvedomiť, že v apríli sa v 130-miliónovom Mexiku predalo len 25 elektromobilov.

Zdroj: Cleantechnica, titulná fotografia: LM & TH Automoviles

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Česi pracujú na ďalšom elektromobile. Tento bude mať vymeniteľné batérie
Nóri chystajú vlastný elektromobil. Mohol by konkurovať Tesle
Čína útočí hi-tech elektromobilom so zlomenými „Tesla-krídlami“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Sú zlatí! My o tom Mexiku vlastne nič nevieme, okrem toho, že hovoria po španielsky a pašujú kadečo do USA.
    V každom prípade im treba silno držať palce!

Pridajte komentár